Raasiku vallas pidutsesid nõiad

3574
Korraldajad HELLE VAGA ja LIIVIKA JUKSAAR said parima nõiakostüümi auhinna.

Pikavere ja Härma külad korraldasid ühise Walpurgi-peo esimest korda, Raasiku alevikus on nõiapidu aastatepikkune traditsioon.

Volbriööl, 30. aprillil olid nõiapeod Raasiku rahvamajas ning Härma külaplatsil. Raasiku rahvamaja juht Helle Vaga sõnul on volbripidu igal aastal väga oodatud sündmus.

Ta rääkis, et Raasikul tähistatakse volbriööd iga kord erinevalt, kuid nõiakostüümid käivad alati peo juurde: „Seekord tegime kohvikuõhtu rahvamaja saalis. Pidulised said endale lauad broneerida, tantsuks mängis  ansambel  C’est  La  Vie. Volberdama  tuli  üle  70  inimese.“

Helle Vaga lausus, et kostüümides osalejaid võiks alati rohkem olla, kuid kes kohale tulid, jäid peoga väga rahule: „Kostümeeritult tuli vist ainult 7 pidulist, kuigi kuulutasime välja, et tuleb parima kostüümi valimine. Seekord saime parima kostüümi auhinna  meie ehk korraldajad – mina, piletimüüja Liivika Juksaar ja baaridaam Kristi Hinno. Žürii esimees oli Erik Tammsoo.“

Rahvamaja juhataja kiitis, et tantsijad vallutasid põranda kohe esimesest laulust: „Ansambli saatel keerutavad jalga need, kel tantsusammud paremini selged. Mehed saavad oma kaaslannasid keerutada ja imetleda. Kui ansambel on lõpetanud ja algab disko, tulevad tantsupõrandale ka kõik ülejäänud pidulised.“

Ta rõõmustas, et volberdajaid tuli ka väljastpoolt Raasiku alevikku: „Tantsu lõid Kehra tantsu­klubi Figuret liikmed. Tore, et neil on koht, kus tantsida oma rõõmuks ega pea harjutama ainult võistluste jaoks. Samuti osales tantsupaar Kuusalust, kes ütles, et tuli bändi pärast ning neil selliseid pidusid ei korraldata.“

Helle Vaga jutustas, et rahvamaja seltskond püüab igal aastal pakkuda erinevat volbripidu: „Seekord tegime kohvikustiilis, varem on meil olnud diskosid nii lastele kui täiskasvanutele, välipidusid. Järgmisel aastal võiks jälle midagi lastele korraldada, sel volbripäeval viisime nad bussiga Arukülla Äpunäpu näidendit vaatama. Bussisõit kui luuasõit.“

Ta leiab, et pidusid peab korraldama: „Kunagi olid Raasikul volbriööl uhked tulesõud ja välietendused. Vahepeal jäi traditsioon soiku, tundub, et viimasel ajal oleme suutnud taastada. Linna peole sõita on üsna pikk maa, tahetakse kodukohas pidutseda. Konsumist on alati kohal aktiivne seltskond, ka jalgpallipoisid tulevad aeg-ajalt küsima, millal on järgmine pidu.“

Pikavere-Härma nõiad ümber lõkke

Pikavere ja Härma küla ühendasid jõud ning korraldasid esimest korda koos volbripeo. Õhtu algas Pikaveres, kus toimus traditsiooniline külaturg. Pärast seda said pidulised kokku 2-3 kilomeetri kaugusel, naaberküla Härma külaplatsil, kus oli volbrilõke.

Külaturu korraldaja, Pikavere lasteaia-algkooli hoolekogu esimees Alice Suurkuusk ütles, et pidu tehti, sest Härma külas on uhke ja korrastatud külaplats, kus  on  palju  ruumi.  Kuna  vahetult enne toimus külaturg, tuli müüjaid-ostjaid  sealt  peole  edasi.“

Ta kirjeldas, et inimesi oli peol kokku ligi 100: „Enamik neist kostümeeritult. Tuldi ka kaugemalt, Kehrast ja Jürist. Korraldasime mänge, näiteks luua viskamise võistluse. Parima kostüümi auhinna sai Marianne Loik.“

Alice Suurkuusk kiitis, et pidulised olid tublid ning võtsid kinni üleskutsest tulla kostüümides: „Kindlasti peab selle traditsiooniga jätkama.“

Eelmine artikkelAnija vallas oli traditsiooniline jüriööjooks
Järgmine artikkelSotsiaalministri sõnum Valkla Kodus: kogukonda tuleb kaasata