Invaujuja BRENDA TILK Kiiust sai Lions-stipendiumi

3767

250eurone stipendium aitab tasuda augustis Hollandis toimuva Euroopa puuetega inimeste ujumise meistrivõistluste kulusid.

20aastane invaujuja BRENDA TILK ja Kuusalu abivallavanem AARE ETS vallamaja ees.

Kui Tallinna Vanalinna Lions-klubi teatas, et invasportlastel on võimalik kandideerida stipendiumile, uuris Kuusalu abivallavanem Aare Ets valla puuetega inimeste kaitse spetsialistilt Eda Murult, kas oleks kedagi soovitada. Eda Muru pakkus, et Raasiku klubi võiks stipendiumi taotleda Brenda Tilgale.

Eda Muru: „Meenus aasta tagasi Sõnumitoojas ilmunud lugu, kuidas Brenda Tilk käis koos oma kolme võistkonnakaaslasega Kadriorus vastuvõtul, kus vabariigi presidendi abikaasa Evelin Ilves andis üle noore sportlase preemia.“     

Aare Ets on hiljuti asutatud Raasiku Lions-klubi asepresident. Ta selgitas, et Raasiku piirkonnas tema teada invasportlasi pole ning otsis kandidaati Kuusalu vallast: „Vanalinna Lions-klubi korraldas mälumängu, võitis Raasiku ja Tallinna Meri Lions-klubide ühisvõistkond. Osalustasud läksid puuetega sportlaste stipendiumi väljaandmiseks.  Stipendium oli kokku 1000 eurot. Kuna tugevaid kandidaate tuli mitu, otsustati raha jagada nelja noore sportlase vahel.“

Brenda Tilk lõpetas mullu kevadel Kuusalu keskkooli. Ujumisega alustas 3aastaselt, see on aidanud säilitada liikumisvõime.

Alates 2006. aastast treenib ta puuetega inimeste ujumisklubis Meduus, treener on Õnne Pollissinski. Trenni sõidab viiel korral nädalas. 
Möödunud nädalal jõudis Brenda Tilk tagasi Saksamaalt lahtistelt meistrivõistlustelt, kus tegi puudeklassis S7 kolmel alal isikliku rekordi. Eelmisel suvel treenis vahepeal vähe, viimasel ajal on aktiivsemalt ujunud ja ütleb, et on Saksamaa võistluste tulemustega rahul. 

Eelmisel kolmapäeval olid Brenda Tilk ja ta ema Marian Sits kutsutud vallamajja Kiius. Abivallavanem andis üle raamitud tunnistuse stipendiumi saamise kohta.

Ema ja tütar sõnasid, et abivallavanema algatus stipendiumi taotlemiseks tuli meeldiva üllatusena, invasportlasel on toetuse saamiseks vähe võimalusi.

„Et keegi leiab ja tahab aidata, on suur tugi.  Klubi tasub võistluste osalusraha, sõidupiletid tuleb endal osta,“ rääkis Marian Sits.
Brenda Tilk ütles, et üks Lionsi-stipendiumi saajatest on ta grupikaaslane, kellega koos treenib: „Ei uskunud, et mina stipendiumi saan. Hea meel on, et ka mind valiti.“

Nad tõdesid, et sponsorit noorel invasportlasel pole. Väga suur asi oleks, kui keegi tunneb, et võiks aidata. 

Aastal 2013 saavutas Brenda Tilk oma puudeklassis kaks Eesti meistritiitlit – 100 ja 50 meetri vabalt ujumises.

Eelmine artikkelAnija vallas oli traditsiooniline jüriööjooks
Järgmine artikkelSotsiaalministri sõnum Valkla Kodus: kogukonda tuleb kaasata