Raasiku vallavolikogu liige, arengu- ja planeerimiskomisjoni esimees TIINA RÜHKA, olete volikogu sagedaseim arupärimiste esitaja. Miks?

1621

tiina
TIINA RÜHKA

„Küsin selleks, et asjad ei jääks seisma, vaid liiguksid edasi ja oleks selgus. Tänavu olen esitanud kolm arupärimist. 18. jaanuaril küsisin kergliiklusteede ja liigvee,  8. veebruaril Aruküla kooli võimla tulude-kulude kohta.

Liigveeteemast on meil volikogus olnud ka enne juttu, ega tali taeva jää. Eelmisel aastal oli kriis, aga kas ja kuidas suudame seda sel aastal ära hoida, kui sulama hakkab? Puudutasime probleemi arengu- ja planeerimiskomisjoniga oktoobris, aga lisainfot ei tulnud. Ma leian, et oli õige aeg selle kohta küsida.

Kergliiklusteede kohta oli info küll valla kodulehel, aga kuna volikogus ega komisjonides ei oldud seda teemat käsitletud, ei osanud ma vastata ka oma komisjoni liikmete küsimustele – seetõttu pidin jälle küsima. Kuigi mulle on soovitatud asju omavahel ajada, ei pea ma õigeks küsida individuaalselt, vaid nii, et kõik saavad vastuse üheaegselt – see väldib kommunikatsiooni kaja või kadumist.

Koolivõimla kohta küsisin sellepärast, et kooli direktor Avo Möls ütles ise volikogu jaanuarikuu istungil, et keegi pole temalt uurinud, milline on võimla kulude ja tulude seis. See on protokollitud – ja nüüd, kui ma seda revisjonikomisjonilt küsisin ning puudutasin ka valla võlglaste probleemi, siis ikka seepärast, et ma ise ei ole kompetentne neile küsimustele vastuseid andma, revisjonikomisjon aga võiks asja täpsustada.

Peame ju teadma, kuidas meile usaldatud asjade kontrolliga on, aga olen volikogust saanud ka ärritunud tagasisidet, et mis sa küsid kogu aeg. Olen ka volikogu esimehelt Kaido Kirsipilt küsinud volikogu protseduurikorra ja juhtimise kohta, aga selget vastust pole saanud. Üle tuleks vaadata töökord, mis on viis aastat vana, samuti vajab ilmselt kaasajastamist valla põhimäärus, kuna 2009. aasta lõpust töötab uus volikogu. Meie komisjonil on ettepanekuid ja leiame, et ei ole mõtet niiöelda linnukeste pärast pealkirju või mõnd sõna muuta, vaid põhjalikult menetleda.

Mõned arvavad, et kui sotsialismiajal olid asjad nii, las olla edasi. Tegelikult on oluline mitte staatiline mugavus, vaid liikumise õiges raamis hoidmine – alati saab püüelda paremuse poole. Volikogule on usaldatud teatud hoovad, seda usaldust peab õigustama. Meil pole opositsiooni ja koalitsiooni vahel teravat piiri – see on suure poliitika mäng, aga igal volikoguliikmel, komisjonil on õigus aru pärida ning oma arvamust avaldada.”

Eelmine artikkelKuulo Vahteri graafika Anija valla kultuurikeskuses
Järgmine artikkelKäivitub Kuusalu, Kiiu, Kolga alevike 5,6 miljonit eurot maksev ÜVK projekt