Raasiku vallas määratakse teedele nimesid

1109

Ettepanekuid ja parandusi oodatakse 13. septembrini.

Möödunud nädalal teatas Raasiku vallavalitsus, et külades ja alevikes asuvatele teedele määratakse nimed. Pikavere külla tuleb Kurevälja tee, Perilasse Mätliku tee, Arukülla Suvila põik, Raasikule Meierei põik, Kiviloo külasse Aru tee ja Kurglasse Vuti tee.

Raasiku valla juhtiv maakorraldaja Ilona Semidor rääkis, et need teed on varem olnud riigimaa sees: „Otsustasime riigimaade vormistamisel välja jätta eramaade juurde viivad teelõigud. Teedele panime nimed kohanime määramise seaduse järgi. Inimesed, keda tee puudutab, võivad teha nime osas ettepanekuid.“

Ta rääkis, et kasutati kinnistute nimesid, kuhu teed välja jõuavad või mida läbivad. Mõnel puhul valiti nimi, mis sobib ümberkaudsete teede-tänavatega.

„Paljud neist teedest läbivad kinnistuid või on erateede lõigud. Kui nimed ei sobi neile, kelle kinnistut tee läbib või puudutab, peaksid nad ühendust võtma vallavalitsusega,“ lausus Ilona Semidor.

Teede plaanidega saab tutvuda vallavalitsuses ja valla kodulehel, ettepanekuid ja parandusi on võimalik teha vallavalitsuses 13. septembrini.

Eelmine artikkelKalesi külas põles auto
Järgmine artikkelArenduskoja ühisprojekt soomlastega tähtsustab kodust söögitegemist ja kohalikku toidukraami