Raasiku rahvamaja sammaste asemele tuleb õuemänguala

2040
Noortekeskuse ruum on remonditud ja mööbel ökonoomsemalt paigutatud. Noorsootöötaja ANGELA ALLIK ja rahvamaja juhataja HELLE VAGA seisavad ühe populaarseima mängu, lauajalgpallilaua juures.

Raasiku noortekeskus ja rahvamaja alustasid uut hooaega remonditud ruumides.

Raasiku noortekeskus alustas reedel, 2. septembril uut hooaega diskoga, pidulisi oli 50. Noori on keskuses arvukalt ka tavapäevadel – alates keskpäevast kuni õhtuni. Noorsootöötaja Angela Allik rääkis, et noortekeskusest käivad päeva jooksul läbi kõik, kes õpivad muusikakoolis, lisaks koolibusside ootajad, niisama keskuse tegevusest huvitatud noored. Vaba pinda on noorsootöötaja sõnul vähe, kuid suvel tehtud uuendused on toonud noor­tekeskusele uut hingamist ning võimalusi.
Kuna noortekeskuse tegevused peavad mahtuma ühte piklikku ruumi ning sageli jääb kitsaks, tuleb Angela Alliku sõnul hoolikalt mängida mööbli paigutamisega.
Leevendus ruumipuudusele tekkis, kui maja taga raamatukogu akende  all  lõhuti  kivisambad,  mis  pole  kasutust  leidnud.  Kunagi oli sammaste all terrass ning lehtla.
Angela Allik lausus, et seda ala on noored igatsenud täielikult mängualaks ja esinemislavaks, mänge, mida seal korraldada, on piisavalt. Kivimosaiigist välipõrandat on kasutatud ka noortekeskuse kohvikutepäeval. Remondi käigus võeti üles kõik kivid, parandati augud ning asendati katkised. Nüüd pole kivisillutis ka enam nii künklik. Kividest on laotud uus tee ka pingpongilauani – Guido Treesi kirjutatud projektist saadud raha eest rajatud laud oli varem keset muru ning vihmaga oli seal ümber porine.
Noortekeskuse ruumis on uue kuue saanud lagi, seinad, põrand. Vahetatud on uks ja rulood. Põrand, mis oli varem sama tume nagu saalis, töödeldi üle ja lakiti. Oranžid seinad on värvitud helekollaseks. Mööbel on vana, kuid paigutatud veidi ümber, et lapsed ei komistaks juhtmetesse.
Rahvamaja juhataja Helle Vaga rääkis, et kuigi remondi põhirõhk läks noortekeskusele, sai oma jao ka rahvamaja. Kogu maja ümber on nüüd vihmaveedrenaaž – vesi ei jookse enam maja alla, vaid muru sisse. Parandatud on ka kivisillutis.
Ta lisas, et kõik seinad on üle värvitud, need on endiselt kollased, kuid veidi teist tooni: „Paar aastat tagasi lasi katus vett läbi ning nired kahjustasid seinu, värv oli katki ja kobrutas. Pidime selle varjamiseks kasutama kangaid ja dekoratsioone. Nüüd tundub kõik lihtne, puhas ja avar.”
Fuajee nurgas mannekeenide juures on kaks uut kanapeed, et pakkuda istumisvõimalust maja külastajatele.
Rahvamaja juhataja loodab, et kunagi saab korda ka saali põrand: „Näis, mis tulevik toob ning kuidas hakkab olema ruumide paigutus. Üks võimalus on, et kui raamatukogu kolib kooli juurdeehitusse, saab noortekeskus minna raamatukogu ruumi ja noortekeskusesse teha muusikaklass.“
Ta lisas, et praegu pole majas ühtegi laoruumi. Asjad on lava taga kastides peidus. Muusikakooli tunnid käivad praegu ka köögis, isetegevuslaste ruumis toimub viiuliõpe, klaveritunde antakse suures saalis.
Raasiku noortekeskuse renoveeris Kerana Ehitusgrupp OÜ, tööd läksid maksma 5486,80 eurot.

Eelmine artikkelAruküla hommikujooksule lisandus õhtujooks
Järgmine artikkelSõnumitooja 7. septembril