Raasiku valla töö- ja puhkelaager toimub 13. korda

944

Heakorratöid tehakse valla suurimates kohtades – Arukülas, Raasikul ja Pikaveres.

Noortelaager toimub 5. -15. juunini Aruküla Kultuuriseltsi ja Raasiku vallavalitsuse toel. Tä­na­vu tuli laagrisse 32 noort üle valla. Laagrit korraldavad kultuuriseltsi juht Garina Toomingas ning noorsootöötajad Angela Allik ja Anne Teino.

Igal hommikul kell 9 kogunetakse eelneval päeval kokkulepitud kohtumispaika, kus vaadatakse läbi nimekiri, et kindlustada kõigi kohalolek. Päeva esimeses pooles tehakse erinevaid töid: koos korrastatakse Aruküla terviserada, laotakse Pikaveres puid või koristatakse Raasiku kirikuhoovi ja selle ümbrust.

Pärast lõunasööki käiakse VAT teatris, külla tuleb kinobuss, kus soovijad saavad ise teha nukufilmi, või ratsutatakse Perila tallides. Lõppakord laagrile on ühine külastus Vembu-Tembu mängumaale. Lõpus saavad osalejad laagrisärgi ja tublidust tõestava diplomi.

Viis aastat Aruküla noortekeskuse tööd juhtinud Anne Teino korraldab laagrit neljandat aastat: „Sattusin noorsootööle Garina Toominga õhutusel. Mõtlesin, et haaran võimalusest ega löö risti ette. Siin ma nüüd olen, tegelen igapäevaselt noortega. See aeg on olnud väga tore ja tegus.“

Käesoleval aastal on tööde nimekirja tulnud kaua räämas seisnud Penigi mõisapark. Korrastatakse pargis olevate hoonete ümbrust ning pärast tööd tuleb külla Arvo Haug, kes viib mõisakompleksi praeguse omanikuna noored kurssi, mis mõisapargis kunagi toimuma võiks hakata.

Anne Teino: „Laager on noorte seas jätkuvalt populaarne. Tuleval aastal ootame kindlasti uusi ja ka juba laagris käinud noori oma koduvalla korrastamisele kätt külge panema.“