Raasiku Lustiringil ja Aruküla teatristuudiol Äpunäpp olid esietendused.
Pühapäeval, 9. juunil mängiti Raasiku rahvamajas Poola näitekirjaniku Slawomir Mrožeki poliitilist palagani „Ulgumerel“ ning Enn Vetemaa ja Erki Aule nostalgilist farssi „Limonaadi Ets“.
Valla teatripäev, kus astusid üles mõlemad näitetrupid, toimus esmakordselt.
Raasiku rahvamaja juhataja Helle Vaga selgitas, et kuna teatristuudio „Äpunäpp“ juht ja lavastaja Angela Allik on Raasiku noorsootöötaja ning tegutsetakse ühes majas, jõuti omavahelise vestluse käigus mõttele, et võiks teha ühise teatripäeva: „Mõlemad uued lavastused on piisavalt lühikesed ja täiesti erinevad.“
Angela Allik lisas, et kuna proove tegid trupid Raasiku rahvamajas, kippusid ajad kattuma ja sedasi tuli mõte, et võiks juba ka ühel päeval lavale astuda: „Meile oli see esimene täiskasvanute etendus. „Äpunäpp“ on seni teinud lastelavastusi, kuid meie eesmärk on katsetada oma etendustes pidevalt midagi uut, seekordne ülesastumine oli enese proovile panek.“
„Ulgumerel“ on kirjutatud 1960ndatel aastatel, sügaval nõukogude ajal, kuid Lustiring tegi selle tänapäevaseks ja aktuaalseks. Tegevus toimub päästepaadis, kus toiduvarud on otsa lõppenud ja üks kolmest paadisolijast tuleb ära süüa. Valik otsustatakse teha demokraatlikult, mis viib selleni, et kaks meest leiavad, söögiks on kõige sobilikum naine. Keskne mõiste näidendis on demokraatia, mille piirid pannakse tugevasti proovile.
Lavastaja Helle Vaga sõnul valis ta näidendi, mis oleks lühike ja mittetavapärane: „Arvan, et see ei pruugi kõikidele olla arusaadav, sest on raskem kui meie etendused tavaliselt. Samas on see vägagi aktuaalne. Proovide algusest peale on muutunud teema järjest päevapoliitilisemaks. Kristiina Ojulandi välja viskamine Reformierakonnast haakub täielikult meie temaatikaga.“
Ta lisas, valis näidendi ka seetõttu, et kaks meesosatäitjat Sander Kruus ja Kalev Keso on aastaid teinud kaasa tema teatritükkides, aga alati eraldi: „Nad soovisid ükskord samas lavastuses mängida. „Ulgumerel“ oli selleks sobiv tükk.“
Näidendi lõpus andsid publiku aplaus ja õnnitlused mõista, et jäädi rahule. Mõnigi mainis, et teema läks korda. Kiideti ka head näitlejatööd.
„Limonaadi Ets“ ei valitud taotluslikult
Kui selle õhtu esimene lavastus oli küll kohati humoorikas, aga teema tõsine ja mõtlemapanev, siis Aruküla teatritrupp tõi lavale farsi, mille hoogne tegevus ja huumor ajasid publiku naerma.

Lavastaja Angela Allik ütles, et valis näidendi, kus oleks piisavalt palju tegelasi ja kogu trupile jaguks rolle: „Jäin tulemusega rahule. Näitlejad andsid laval endast parima. Et peategelane on seltsimees Ets ja meie vallavanema perekonnanimi on samuti Ets, oli puhas kokkusattumus.“
„Limonaadi Ets“ tegevus toimus nõukogude ajal limonaaditsehhis, mille juhataja seltsimees Ets oli sõitnud Leningradi ning tema asetäitja Alari Kruusvalli kehastatud seltsimees Huigo pidi toime tulema katkiste torude, rottide ja nõukogudeajale omase alkoholikultuuriga. Peavalu valmistasid tsehhi töötaja Asta (Maarja Vahtras), autojuht Veiko Krõsnitski (Jako Reinaste), sekretär Juta (Age Imala), emakeeleõpetaja Viljar Vanakesik (Andrus Rähni) ja tervisekontroll Pille Peru (Kristel Tamme).
Publiku erilise tunnustuse osaliseks sai Henri Reeder, kes astus üles muusikaliste vahepaladega, kehastudes tuntud ja armastatud Eesti NSV artistideks: Anne Veski, Vello Orumets, Kalmer Tennossaar ja teised.