Raasiku valla talihooldemasinad saavad GPS-seadmed

1235

Raasiku vallavalitsus tellis navigatsiooniseadmed kõigile seitsmele masinale, mis hakkavad sel talvel vallas lund lükkama.

Seadmed renditi OÜs Oskando novembrikuust kuni tuleva aasta aprilli lõpuni, rendisumma on kokku 98,70 eurot.

„Usaldame lumelükkajaid, kuid GPSide kasutamine muudab teenuse osutamise läbipaistvamaks,“ sõnas vallavalitsuse haldusjuht Aivar Suursaar.

Ta selgitas – GPS-seadmed on veebipõhised, nende abil saab arvutist jälgida, kus mingi masin parasjagu töötab, vaadata kaardil enda valitud ajaperioodi sõitude ajalugu, koostada masinate kasutusest erinevaid koond­raporteid, mille alusel toimub ka töö eest tasumine.

„Lumetõrjetööde kohta info ja ülevaate saamiseks ei pea enam kasutama telefoni,“ märkis haldusjuht.

Teehooldustööde lepingud alanud talvehooajaks on sõlmitud, igas neljast piirkonnast on üks ettevõtja. Arukülas ning Peningi Kalesi, Kulli, Järsi, Kurgla,Tõhelgi ja Igavere külas hakkab lund lükkama Peningi MÜ, Pikavere, Mallavere ja Härma külas OÜ Jõeääre Partnerid, Raasikul FIE Heigo Pakats, Kiviloo, Rätla ja Perila külas Ervin Sander.

Raasiku vald tasub lumelükkajaile tunnihinde alusel.  See on Aivar Suursaare hinnangul parim nii vallale kui ettevõtjaile – makstakse reaalse töö põhjal. Konkreetseid summasid ei soo­vi­nud haldusjuht avalikustada.

Eelmine artikkelPiirkondlike tugiisikute konkursi tulemused selgunud
Järgmine artikkelHarjumaa Muuseumis avati näitus „Elu Kehra tehase korstna all“