Raasiku valla talendijahi võitis HOLGER RANNUS

2570

Reedel, 11. mail toimunud Raasiku valla noorte talendikonkursil oli 30 etteastet. 


Võitja HOLGER RANNUS. Foto Ülo Udumäe

Kõige nooremad osalejad olid 7-8aastased, vanim 20. Oli üksik­esinejaid ja duette, ka suuremaid tantsutruppe. Enamik näitas oma talenti laulmise, tantsimise või pillimänguga, vähem oli erinevaid trikke.

„Kuigi olid mõned etteasted, mida iga päev ei näe, näiteks tõukeratastega trikitamine, iluvõimlemine või pudelitega muusika tegemine, oleks võinud neid olla rohkem,“ arvas korraldaja, Aruküla Kultuuriseltsi tegevjuht Garina Toomingas.

Võistlejaid hindas žürii, kuhu kuulusid tantsutreener ning telesaate „Tantsi tagumik trimmi“ võitja treener, Arukülast pärit Regina Teino, telesaate „Eesti Talent 2010“ võitja, lehepillimängija Erki-Andres Nuut, Anija valla noorte talendijahi korraldaja Tõnis Pill ning Aruküla kooli õpetaja Ivika Jegis.

Raasiku valla talendijahi võitis 18aastane Holger Rannus, kes esitas omaloomingulise räpi.

„Ta ei olnud meil üldse võistlejate nimekirjas, kutsusin teda esinejate teadustajaks. Teadsin, et ta on kõva rulataja, mul oli idee, et võiks teha esinemiste vahel rulaga trikke. Aga selgus, et ta enam sellega ei tegele. Küsisin, millega ta nüüd tegeleb ning miks tema nime ei ole osalejate seas. Lubas tulla,“ rääkis Garina Toomingas.

Publiku lemmikuks valiti tantsuklubi Figuret tantsijad. Välja anti 11 eriauhinda. Need said noored lauljad Liis Õunpuu ja Elis Loos, tantsutrupp Carisma, klaveri ja pingpongipallidega eksperimentaal-instrumentaalansambel koosseisus Kadi Katariina Kink ja Liis Õunpuu, Mikk Tanel Oja endaloodud sõnade ja viisiga poolimprovisatsioonilise palaga „Kui ma oleksin klaverikaas“, võistlustantsijad Alain Ameljušenko ja Laura Vahtramäe, tantsuklubi Figuret, Renet Heinla, kes joonistas ning laulis kitarri saatel, soolotantsija Snežanna Golubeva, breiktantsuga esinenud Aleksander Metnikov ning Artur Sepp, kes näitas, kuidas panna muna pudelisse.

Garina Toomingas rõõmustas, et Raasiku vallas on palju andekaid noori, ning kinnitas, et noorte talendivõistlus tuleb kindlasti ka järgmisel aastal: „Loodan, et siis tulevad osalema ka need, kes sel aastal veel ei julgenud. Usun, et nad saavad siit tuult tiibadesse astuda edaspidi üles ka mujal.“

Eelmine artikkelTulekahju koolimaja hoovis
Järgmine artikkelBalti Spoon tutvustab end kohalikes koolides võimaliku tööandjana