Anija vallas tuleb esimene laulu- ja tantsupäev

764

Laulu- ja tantsupäev „Perega peole“ on laupäeval, 2. juunil Kehra rahvamaja ees.

Anija valla kultuurikeskuse juhataja Ruth Lille ütles, tema jaoks on tavaline, et vallas on suvel tantsu- ja laulupidu: „Millal siis isetegevuslased veel saavad susse sahistada kui koduvalla peol. Talvel ringijuhtidega vesteldes sain aru, et neil on vähe esinemisvõimalusi, tuleb juurde luua.“

Kui aprilli lõpus oli rahvamajas valla tantsupäev, öelnud mõnedki, et pole varem sedasi koos esinenud ja pidasid seda toredaks ettevõtmiseks.

„Peo põhiline mõte on näidata ennast ja vaadata teisi. Lauljad-tantsijad saavad pereliikmetele näidata, mida nad on õhtuti käinud harjutamas, lapsed demonstreerida oma õpitut vanematele. See on võimalus lüüa rahvariideseelikud koipurust puhtaks ja tulla nautima koostegemiserõõmu,“ rääkis Ruth Lille.

Kuna Eestimaa ilm on heitlik, toimub pidu Kehra rahvamaja ees, vihma korral on võimalik kolida üle saali.

Kahetunnise peo jooksul astuvad üles 18 esinejat: rahvatantsurühmad Kehrast ja Alaverest, Sirje Suvi tantsulapsed, line-tantsijad, naisansamblid Anijalt ja Kehrast, segakoor Helin, Kehra gümnaasiumi ja kunstidekooli õpilased, Harjumaa Laululapse konkursil paremate hulka jõudnud Anija valla laululapsed.

Pärast kontserti on ühised seltskonnamängud ning saab pillimängu saatel tantsida.

Eelmine artikkelTulekahju koolimaja hoovis
Järgmine artikkelBalti Spoon tutvustab end kohalikes koolides võimaliku tööandjana