Raasiku valla suvespordipäeva võitsid Aruküla noored

3636
Raasiku valla suvespordipäeva võiduvõistkond Aruküla noored: ANDRE LILLE, GERT OTS, OLARI OTS, GULDAR KALLAS, KÄTLIN NÕU ja MAARJA PAPP.

17. korda toimunud Raasiku valla suvespordipäeval osalesid 9 võistkonda.

Laupäeval, 22. augustil Aruküla lauluväljakul toimunud Raasiku valla 17. suvespordipäeval võistlesid Raasiku FC Joker, Zumbatajad, Aruküla, RER ehk Raasiku Elekter, Vabatahtlik Päästerühm. Lõngajutsid, Kiviloo küla, Vutinaised ja Aruküla noored. Võistkondade kuuest liikmest pidid vähemalt kaks olema naised.
Rongkäiguga alanud spordipäeva teema oli „Ellujääja“.
„Algul mõtlesime pioneeride peale, kuid siis tuli kellelgi mõte: teeme Ellujääjaid, seda pole siin varem kasutatud ja samas on seda teemat erinevate võistluste ja mängudega lihtne siduda,“ ütles üks tänavuse spordipäeva korraldajatest Katriin Mats.
Kogu päeva kestnud kiirust, osavust ja taipu nõudvaid ellujäämisülesandeid oli kokku 12. Kaptenite vastupidavusmängus tuli võistkondade liidritel joosta ümber lauluväljaku kahe suure kivi kokku 9 ringi, iga ringi viimane langes välja. Veel tuli võistelda discolfis, kookospähkli veeretamises mööda voodilinale joonistatud trajektoori, herneste pajakinnastega pudelisse panemises, suletud silmadega kaaslase juhendamises läbi „džungli“, kanderaamil kaaslasega takistusraja läbimises, ühekordsel grillil hamburgerite valmistamises ja mitmetel muudel aladel.
Kõige raskemaks osutus võistkondade jaoks ülesanne, kus puu otsa riputatud auklikust plastiktorust tuli kätte saada pingpongipall. Võistkonna üks liige pidi selleks tooma topsikuga vett, ülejäänud kaaslased katsid oma kehadega torus olevaid auke. Traditsiooniliselt oli spordipäeva kavas viktoriin, mille küsimused olid samuti seotud ellujäämise ja džungliteemadel, osaliselt ka ajaloost. Esmakordselt jäeti ära isetegevusvõistlus.
„Oleme alati mõelnud, et on tobe hakata mõtlema mingit näidendit, mis kukub välja samuti tobe. Ka Garina Toomingas, kes aitas meid korraldamisel, kinnitas, et isetegevusvõistlus on alati selline osa spordipäevast, mida osalejad teha ei taha. See venib ja on inimestele ebamugav, sest paljudel pole võimalik nädala sees kokku saada, et harjutada,“ põhjendas Katriin Mats.

Võitis „viimase minuti“ võistkond
Kui pärast viimast ala punktid kokku löödi, selgus, et võistlus oli pingeline, vahed väikesed. Viimase koha lohutusauhinna said Zumbatajad, esikoha napsasid Kiviloo küla ja Raasiku FC Joker esinduse ees Aruküla noored: Andre Lille, Gert Ots, Olari Ots, Guldar Kallas, Kätlin Nõu ja Maarja Papp.
Võidukas tiim andis end spordipäevale üles niiöelda viimasel minutil ehk siis, kui ametlik registreerimine oli juba lõppenud. Peaaegu samas koosseisus osaleti esimest korda koduvalla suvespordipäeval kümmekond aastat tagasi, vahepeal jäid mõned aastad vahele, nüüd tuldi uuesti.
„Kõik on Gerdi „süü“, tema on meie kapten ja ajas viimasel hetkel rahva kokku. Tulimegi suhteliselt spontaanselt siia,“ kinnitasid võistkonnakaaslased.
Päris lõplikult saadi Aruküla noorte võistkond kokku alles spordipäeva hommikul, mil viimane puudunud võistleja ehk Andre Lille rabati kaasa poest. Noored rääkisid, et nende näol on tegemist sõpruskonnaga, kes tunnevad üksteist lapsest peale.
„Oleme Aruküla kivilinna noored. Nüüd käime küll juba Tallinnas tööl, aga elame ikka siin,“ sõnas Maarja Papp.
Nii tema kui Olari Ots laususid, et tulid lihtsalt päeva nautima ja kuigi võistlustest võeti tõsiselt osa, tuli võit üllatusena.
„Me ei tulnud siia võitma, veetsime lihtsalt lõbusalt aega, oli sisutihe ja põnev päev. Kõik ülesanded olid jõukohased. See, et võitsime, tegi tuju veel paremaks,“ märkis Olari Ots.
Võidukad noored kiitsid spordipäeva: „Väga äge üritus ja korraldus oli super. Kõik võistlused olid väga hästi läbi mõeldud. Suur tänu korraldajatele.“
Kohe pärast võitu ei osanud nad veel öelda, kus toimuvad järgmised, Raasiku valla 18. suvespordipäevad, mille peavad korraldama traditsiooniliselt eelmise aasta võitjad. Küll aga arvasid, et tahavad ka siis olla parimad ehk lüüa selle aasta väga head korraldust.

Ka korraldajad olid noored
Raasiku valla tänavuse spordipäeva korraldajad, mullused võitjad „Õhud“, on noored Arukülast, teine sõpruskond, kelle kodud on Aruküla eramute piirkonnas.
Korraldustoimkonna liige Katriin Mats rääkis, et tema eelmise aasta võiduvõistkonnas ei olnud, kuna viibis välismaal, kuid on „Õhkude“ koosseisus spordipäeva võistelnud varasematel aastatel – valla suvespordipäeval on nad osalenud alates 2010. aastast.

Kokku oli korraldajaid kümmekond.
„Ettevalmistuseks kulus kuu aega. Igal nädalal olid koosolekud, alustasime eelarvest, jagasime ära vastutusalad: kes tegeles sponsoritega, kes mängude väljamõtlemisega, kes logistikaga,“ jutustas Katriin Mats.
Ta lisas, et nagu ikka, läks lõpus väga kiireks ning viimane öö enne suvespordipäeva jäi korraldajatel peaaegu vahele: „Kuna saime viimastelt sponsoritelt meened kätte alles eelmisel õhtul, kulus pool ööd kinkekottide kokkupanemiseks ning pidasime veel viimase koosoleku. Ja laupäeva hommikul olime päris varakult lauluväljakul, et asju üles seada.“
Võistlused mõtlesid korraldajad ise välja. Kuna suurem osa neist töötab aladel, kus on tulnud osaleda meeskonnamängudes, saadi neist inspiratsiooni. Et võistlusülesanded paremini ellujäämisteemaga haakuksid, mõeldi05_ST_2508 iga võistluse ette mingi lugu: „Näiteks oled eksinud džunglisse kusagile rägastikku ning nüüd tuleb sealt välja pääseda. Või et toimus lennuõnnetus, on üks kannatanu ning peate teda kanderaamil vedama.“
Kuigi ettenähtud ajaks oli end üles andnud 8 võistkonda, arvestasid korraldajad igaks juhuks kümne tiimiga, sest ka nemad tulid viis aastat tagasi esimest korda võistlema siis, kui ametlik registreerimistähtaeg oli juba möödas.
Katriin Mats ütles, et ka korraldajad jäid spordipäevaga rahule, kuigi nüüd eelistaksid mõned aastad pigem võistelda kui teisi võistlema panna.
„Lihtsalt ise osalemine on väga vahva. Valla spordipäev on väga tore ettevõtmine, mis peaks kindlasti jätkuma. On meeldiv näha, et iga aastaga on hakanud osalema järjest rohkem noori. Olen juba praegu põnevil, kuidas Aruküla noored seda järgmisel aastal läbi viivad,“ lausus ta.

Eelmine artikkelValkla Kodu kurttumm põgenes ka augustis
Järgmine artikkelPolitseikroonika