Raasiku valla suvespordipäevad võitis Kiviloo küla

2118

Raasiku tuletõrje jahutas võistlejaid külma dušiga.

Laupäeval, 28. juulil toimusid Härma küla platsil Raasiku valla 14. suvespordipäevad. Registreerunud oli 12 võistkonda, kellest võistlema jõudis 10 kuueliikmelist tiimi. Pealtvaatajaid oli mõnikümmend.

Tänavu oli spordipäevade teema operatiivrühmad, mis tähendas, et ülesanded olid seotud kiirabi, politsei ja tuletõrje tegevusega. Varasematest spordipäevadest erinesid tänavused selle poolest, et suurem rõhk oli pandud meeskonnatööle. Meeskonnad tegutsesid pesades, mida oli kokku 15. Igas pesas tuli sooritada kindel ülesanne, aega anti neli minutit. Kui üks ülesanne sooritatud, liikus meeskond edasi järgmisse pessa uue ülesande juurde.

Lõõmava päikese ja kuumuse käes tegutsevatel võistlejatel lu­bati käia end pauside ajal jahutamas Raasiku tuletõrje auto juures, millest kasteti soovijaid külma veega.

Võistlused nagu operatiivrühmadel
Suvespordipäevad algasid võistkondade rongkäiguga läbi Härma küla, järgnes kaptenite võistlus. Kaptenitel tuli pähe tõmmata sukk, mille otsas sidrun.
Võistlusrajale olid asetatud veega täidetud plastikpudelid, mille kaptenid pidid viie minuti jooksul sukas oleva sidruniga pikali lööma. Võistlusega tuli kõige paremini toime Kiviloo kapten Aivo Virma. Järgnesid pesavõistlused.

Eelmise aasta spordipäevadel Härma külale võidu toonud meeskonna kapten Marten Saar oli sel aastal korraldustiimis. Ta ütles, et võistlusmängud olid inspireeritud ülesannetest, mida operatiivrühmad võistlustel kasutavad, kuid lihtsustatud variandid.

Pesavõistluste teemad olid näiteks pommi kahjutukstegemine, pätt kanalisatsioonis, uppuja päästmine ja haige transport. Esimeses tuli võistlejatel joosta ringe, käes vett täis õhuke kilekott ja sellesse torgatud kaks auku. Kott ei tohtinud puruneda.

Pätt kanalisatsioonis tähendas roomamist läbi pika riidest toru. Uppuja päästmiseks pidid meeskonnaliikmed seisma reas telliste peal ja mööda neid edasi liikuma, saates rivi algusest ühe tellise rivi lõppu. Haige trans­port aga tähendas seda, et kaks meeskonnaliiget võtsid enda vahele kanderaami, millel lamas kaaslane, ning tegid sellega joostes pesas ühe ringi. Igal ringil vahetati kandjad välja.

Vähem puhkust, rohkem tegevust
Pesamängud võitis Kiviloo meeskond koosseisus Aivo Virma, Ragnar Virma, Reelika Virma, Ardo Remmelgas, Tiina Tinn ja Kaspar Leesme. Kapten Aivo Virma leidis, et seekordne võistlus oli tõsine sporditegemine.

Kõige keerulisemaks ülesandeks pidas võistkond hüppenööriga hüppamist, parimaks trenniks aga kanderaamiga jooksmist.

Võistkonna Õhud liikmed leidsid, et seekordne spordipäev oli mõnevõrra raskem kui varasemad, sest võistluste vahel ei saanud pikalt puhata.

„Rohkem oleks võinud olla võistlusmomenti nagu varem. Oleks saanud näha, mida ja kuidas teised teevad,“ arvas Tauri Saupõld.

Erik Heintare aga lisas, et spordipäevad on tore traditsioon ja on hea, et neid korraldatakse. Pikavere lasteaia-algkooli meeskonna liikmed ütlesid, et nautisid võistlust. Nendele teistsugune võistlus pigem meeldis, tuli teha meeskonnatööd ja enne igat võistlust arutada, kuidas oleks kõige parem käituda. Lemmikvõistlused olid nööride alt läbi ronimine nii, et nööre ei tohi puudutada, ja tennispallide ajamine läbi kiletoru.

Uppunud, lõhkekehad ja naeruteraapia
Pärast pesavõistlusi pakuti meeskondadele lõunasööki. Järgnes viktoriin, kus küsimused olid operatiivrühmade teemalised. Viktoriini võitis Aruküla tiim koosseisus Andre Sepp, Leena Möls, Avo Möls, Garina Toomingas, Argo Aavik ja Anu Metsaorg.

Viimasena oli kavas isetegevusvõistlus, kus pakuti välja väga erinevaid operatiivrühmade teemalisi etteasteid. Aruküla meeskond päästis uppunu, tegi kunstlikku hingamist ja lahast. Siis aga märkasid meeskonnaliikmed, et surnukehal olid uisud jalas. Ta oli uppunud juba talvel.

Meeskond Rõõmulised tegi naeruteraapiat. Üks naeris ette ja kõik teised naersid järele.

Kiviloo võistkond lavastas sünnipäeva, kus kingipakis oli midagi tiksuvat ja seda peeti pommiks. Selgus, et pakis oli peidus hoopis üks sünnipäevakülaline.

Isetegevusvõistluse võitis Aruküla meeskond. Spordipäevade üldvõit läks Kiviloo meeskonnale.

Ettevõtmise korraldaja Helju Kadakas ütles, et võistlused tundusid sujuvat ja olid tempokad. „Kuna pesavõistluste tulemusi nägi alles pärast võistluste lõppu, siis tegi igaüks oma asja ja kellelgi ei tekkinud kaotusetunnet,“ arvas ta.

Eelmine artikkelVanade veokite kokkutulekul avati Kuusalu vallas Näkiallikal mälestusmärk
Järgmine artikkelNovembris saavad puhta vee Raasiku 400 elanikku