Loksal avas uksed lillemüügi- ja ilusalong

5625

Loksal Ehituse ABC kõrval endistes kohvikuruumides on nüüd Imbi Salong.


Imbi Salongi perenaine IMBI ORGUS käis lilledega kauplemise saladusi õppimas Kuusalus Heli Lillepoes ja Kännulilles.

Niipea, kui esmaspäeva, 8. aprilli hommikul oli selge, et uus salong on uksed avanud, hakkas Loksa rahvas sinna sisse astuma – uudistama, mis on ligi aasta tühjalt seisnud suurte klaasakendega ruumis, kus viimastel kuudel on nähtud taas askeldamist.

Lillemüügi- ja ilusalongi avanud Imbi Orgus ütleb, et esimeste päevade läbimüük on olnud ootamatult hea, aga paljud käivad ka niisama vaatamas ja juttu ajamas, imetlevad lilli ning miljööd: „Olen töötanud firmas RRLektus toidupoe müüja ja ka juhatajana – Võsul, Rakveres, Vergis. Tekkis mõte hakata enda tööandjaks.
Teadmine, et tahan teha salongi ja selleks kohaks saab Loksa, tuli kuidagi iseenesest, nägin Ehituse ABC juures silti, et kohvikupind antakse rendile. Loksale sai soetatud korter, detsembrist võtsin ruumid rendile ning usun, et suudan pakkuda midagi täiesti uut ja erinevat. Olen kuulnud, kuidas Loksa inimesed räägivad, et siin on kõik nii troostitu ja tahaks muutusi.“

Esialgu töötab lillepoe pool, nädala-pooleteise jooksul on kavas tööle saada ilusalong.
Ruum on jagatud mitmeks, teisele poole poeriiuleid tulevad kaks töökohta juuksurile, tagapool on omaette töötoad maniküürijale ja kosmeetikule.

Imbi Orgus sõnab, et saab pakkuda töökohta neljale inimesele: „Tean, et Loksal on juuksureid ja ka maniküürijaid-kosmeetikuid, kes töötavad kodus, kuid kliendil ei ole teise koju minek kuigi mugav. Salongis tunneb klient end paremini. Selleks, et siin oleks meeldiv olla, sai alustatud sisekujundajast, aitas Ester Penjam Loksalt. Mõndagi olen ka ise lisanud, lähtun sellest, kuidas ennast siin hästi tunneksin ja loodan, et teistele meeldib see samuti.“

Salongi perenaine tunnistab, oma äri avamine on suur risk, et seda veidi maandada, on lisaks iluteeninduse poolele panustatud lillede müügile.

Kuna lillevaldkond oli talle võõras, läks ametit õppima Kuusalu mõlemasse lillekauplusesse: „Suur tänu Heli Adratile Heli Lillepoest ja Viive Marnatile Kännulillest, et nad olid nõus mind enda juurde tööle võtma ja jagasid teadmisi. Lihtsalt palusin, et kas on nõus, kui lähen praktikandina appi, teatasin ka, et nende konkurendiks ei kipu, avan poe Loksal. Mõlemad rääkisid, et Kuusalu lillepoodides käib palju Loksa piirkonna inimesi.“

Imbi Salongi rajamist toetab Euroopa Liidu Leader-programm. MTÜ Arenduskoda Leader-piirkonna hindajad pidasid jaanuari taotlusvooru esitatud projekti toetuskõlbulikuks, sellele antakse 9671,56 eurot ehk kogu küsitud summa. Projekti kogumaksumuseks on märgitud 16 119,27 eurot.