MTÜ Aave Spordiklubi ostis Leader-programmi toel 15 000 eurot maksva suusarajamasina. PRIA toetas rajatraktori ostmist 9999 euroga, 5000eurone omaosalus tasuti Raasiku vallaeelarvest.

Aruküla terviserada hooldava Aave Spordiklubi juhatuse liige Vello Teder ütles, et tegu on kasutatud masinaga, uute hinnad algavad 120 000 eurost. Rajamasin osteti Lüllemäel tegutsevalt mittetulundusühingult, kes tõi selle Soomest. Kässbohreri alumiiniumlintidega rajamasinal on ees sahk ning taga lohisti, mis tõmbab lumepinna siledaks ning teeb sellele uisusammu jaoks jäljed, eraldi seade on ka klassikaradade tegemiseks.
„Sellega saab suusarajad valmis tunduvalt kiiremini, kui seni isetehtud masinatega, millega tuleb enne klassikajälje tegemist maad mitu korda siluda ja freesiga üle käia. Kuid rajamasina jaoks on vaja praegusest rohkem lund ning seda, et maapind külmuks, pehmel pinnasel keeravad traktorilindid kurvis pöörates lume ja mulla segamini,“ rääkis Vello Teder.
Aastaid tagasi alustas ta Aruküla terviserajale 2kilomeetrise suusaringi tegemist buraaniga, seejärel ostis järgmise mootorsaani, vahepeal vedas suusajälgi lumme ATVga ning viimastel aastatel on seda teinud isevalmistatud seadmetega. Neist esimest aitasid teha kohalikud ettevõtjad Are Kaurit ja Jaan Koch. Seadme, millega Vello Teder ka tänavused esimesed suusarajad on teinud, valmistas ise: „Kellelgi teisel sellist pole näinud ega ole ka kuulnud, et keegi teine teeks suusaradu autoga. Mina tegin suurema agregaadi, mida olen viimased kaks aastat vedanud sõiduautoga. Mul on kerge C-klassi Mercedes, millel on nelivedu ja parajalt laiad rehvid. Sellega saab suusaradu üsna hästi teha, aga kui sajab korraga juurde palju lund, jäävad autojäljed näha. Kui sajab, käin mõnikord kolm korda päevas tallamas. Tänavu seal klassikajälge veel pole, kuid uisurada on kenasti olemas.“
Vello Tederi sõnul on Aruküla terviserajal esimeste talveilmadega sportinud väga palju rahvast. Esmaspäevasel tipptunnil loendas andur kokku 44 inimest, päeva jooksul käis neid seal ligi kakssada, kõige rohkem pärast tööpäeva lõppu. Aruküla terviserada on valgustatud hommikul kella kuuest hilisõhtul poole kaheteistkümneni.
Kui maapind külmuks ja lund sajaks juurde, saab Vello Tederi sõnul uue masinaga teha suusarajad ka koolide juurde Pikaveres ja Raasikul: „Pikaveres on kokku lepitud Kaido Kirsipiga, rada on võimalik teha tema põllule. Raasikul saaks suusajäljed teha staadioni kõrvale muruplatsile.“