Raasiku valla noored hakkavad koonduma

867

Kojavanem HENRI REEDER (vasakul) koos talgulistega 1. mail vestlusringis.
Raasiku noortekoja juhi HENRI REEDERI sõnul tekkis 1. mai mõttekojas idee luua Raasiku valla noortefoorum.

Raasiku rahvamajas toimunud mõttekoja Minu Eesti Noored juht Henri Reeder rääkis, et idee noorte mõttekoja läbiviimiseks tuli temal ning Raasiku noortel Madle Sirelil ja Marie Reinikesel.

„Tegelikult oli mõttekoda meile ainult ajend, juba eelmise aasta detsembrist on olnud plaan hakata Raasiku valla noori ühendama,“ ütles Henri Reeder.

Ta lisas, et idee saadi eelmisel suvel, kui kolmekesi korraldati rahvusvaheline noorte kokkusaamine, kus osalesid nelja riigi noored: „See õnnestus nii hästi, et mõtlesime – miks me ei võiks oma organiseerimisoskust rakendada koduvalla noorte seas. Noortevahetuse käigus saime uusi sõpru küll välismaalt, kuid samas ei tunne me paljusid oma valla noori ning käime naaberkülas kui võhivõõrad.“

Mõttekoja tulemusi hindas kojavanem üle ootuste headeks. Kuigi osalejaid oodati rohkem, olid mõttetalgutel tekkinud ideed ja lubadused suuremad, kui alguses julgeti loota. Kohaletulnud 21 noort esitasid Henri Reederi sõnul nii palju ideid ja lubadusi, et neid ei suudetud isegi kokku lugeda.

„Põhiline, mis rõõmustas, on see, et kõik ettepanekud tehti sellised, mida me ise üheskoos saaksime ellu viia,“ märkis ta.

Mõttekojas arutatu lähtus sellest, kuidas noorte elu koduvallas paremaks ja huvitavamaks muuta ning mida saavad noored ise selleks teha. Püstitati küsimused, kuidas teha nii, et noored oleksid kodukohast huvitatud ka pärast kooli lõppu,  kuidas saavad noored aidata kaasa ürituste korraldamisele koduvallas, kuidas suurendada noorte kultuurilist aktiivsust, kuidas teha nii, et Raasiku vallas oleks rohkem parke, kuidas saada abi projektide finantseerimisel, kuidas teha nii, et Raasiku valla noored omavahel rohkem suhtleksid.

Mõttetalgutel otsustati luua Raasiku valla noortefoorum – selle loomise lubaduse andsid mõttekojas kaks noort. Aruküla Uudiste najal pannakse käima ülevallaline noorteleht. Veel otsustati otsida aktiivset inimest, kes on nõus juhtima loodavat Raasiku valla noorte näitetruppi.

Mõttekojas lepiti kokku, et noored hakkavad regulaarselt kokku saama: „Et jälgida, mida oleme mõttekojas kõneldust juba ära teinud.“

Esimene kokkusaamine pärast mõttetalguid oli möödunud laupäeval, 9. mail. Henri Reeder ütles, et suurt koosolekut nii lühikese ajaga ette valmistada ei jõutud, kuid väiksemas seltskonnas otsustati korraldada suurem kokkusaamine kuu lõpus.

„Enne seda saame kokku mõttekoja vestlusringide eestvedajatega. Kuuest vestlusringist kujundasime viis tegevussuunda, koostasime tegevuskavade vormid, kuhu kirjutame meie lähimad ettevõtmised ja lubadused ning ka pikema tulevikusoovi,“ selgitas ta.

Laupäevasel kokkusaamisel mõeldi ka, mis võiks olla Raasiku valla noorte ühine eesmärk, mille poole püüelda: „Jõudsime ühiselt arvamusele, et lõpuks võiks meie tegevusest välja kasvada Raasiku valla noori ühendav liikumine, millel on mitu erinevat haru.“

Eelmine artikkelVargus Hara külas
Järgmine artikkelKirbuturud koguvad populaarsust