Arukülas korraldati teist korda emadepäeva käruralli

1621
Ilma trotsides läksid Aruküla laululava eest orienteerumisrajale 7 noort ema väikeste lastega.

Laupäeval, 9. mail oli Aruküla lauluvõistlusel emade ja vanaemade auks perepäev „Kõigile midagi“.

Perepäeva põhiüritus oli lapsevankriga emade orienteerumisvõistlus, mis toimus Arukülas teist

korda. Võistluse üks eesmärk oli Aruküla Kultuuriseltsi tegevjuhi Garina Toomingase sõnul kodupiirkonna parem tundmaõppimine.

„Võiksime hoida silmad rohkem avatuna ning asulat paremini teada. Loodame ka, et emad leiavad ühiste ette­võtmiste kaudu uusi tuttavaid, kellega suhelda, ning lap­sed uusi mängukaaslasi,“ ütles ta.

Korraldaja kinnitusel võeti neli aastat tagasi toimunud käruralli väga hästi vastu, osales 14 ema ning nüüd tuli juba neilt endilt algatus teha uus võistlus.

Käruralli võitjad — PIRET VESKI koos 7-kuuse VIRSIINIAGA.
Käruralli võitjad — PIRET VESKI koos 7-kuuse VIRSIINIAGA.

Tänavusest kärurallist võttis osa seitse ema koos kuni 3-aastaste lastega. Võistlusraja pani kokku Ingrid Van-Crujsen, kes tänas, et naised vihma trotsisid ning starti tulid.

„Õige ralli polegi ilma porita,“ sõnas ta.

Igale võistlejale jagati rajakaart – läbida tuli kaheksa kontrollpunkti, võtta neist värvilised kaardid ning lõpuks lauluväljakule tagasi kiirustada. Iga läbimata kontrollpunkt andis lõpuajale otsa 5 trahviminutit.

Esimesena jõudis finišisse Taimi Rosenberg 7-kuuse tütre Gretega. Kuna neil jäi üks kontrollpunkt läbimata, oli tulemuseks kolmas koht.

Käruralli võitis Piret Veski koos 7-kuuse tütre Virsiiniaga.

„Mulle meeldib teha asju tagurpidi, seepärast alustasin viimasest kontrollpunktist. Vaatasin, et mulle kimab järele Garina, aga olin kaval, kui ta telefoniga rääkis, hakkasin jooksma. Kuid ta sai mu ikkagi kätte,“ jutustas võitja, kes jõudis finišisse vaid mõni sekund enne teise koha saavutanud Garina Toomingast koos 5-kuuse Gerliniga.

Garina Toomingas oli ainus ema, kes osales kärurallil teist korda – neli aastat tagasi koos tookord viiekuuse poja Gert-Kaareliga.

Piret Veski kinnitas, et tema jaoks oli rada lihtne, kuna teab peast kõiki Aruküla tänavaid. Küll aga võis see raskusi valmistada neile, kes kodu­asulaga nii tuttavad pole, kuna kahel tänaval puudusid nimesildid.

Kolmele kiiremale kinkis Aruküla Kultuuriselts Juku mänguasjapoe kinkekaardid, väikelastele mõeldud asju andsid auhindadeks Beebimaailm ja Beebikeskus.

Tegevust ka isadele ja suurematele lastele
Sel ajal, kui emad väikelastega asulas orienteerusid, said suuremad lapsed koos isadega valmistada linnupuure ja seenepakke. Linnupuuri võis igaüks teha oma koduaeda. Kellel seda pole, nende valmistatud linnupuurid pannakse üles Aruküla lauluväljakule.

Lapsed võisid  sõita ATVdega, hüpata batuudil, võimalus oli osta emadepäeva kingitusi, valmistada Maris Viirese juhendamisel ehteid.

Perepäeva juhtis Helle Vaga, esinesid Aruküla meeskvartett (Henri Reeder, Hend-rik Ovir, Ahto Saluste, Janno Trump, juhendaja Külli Ovir), Piret Sternhofi muusikaringi laululapsed, Aruküla kooli 3. klassi poiste ansambel Pilvelõhkujad (Kalev Villem, Aleksander Kesk­küla, Sten-Paul Stern­hof, Timo Raukas, Hardi Hõl­pus, Jan-Jürgen Veski, juhen­daja Juhan Trump), Kehra Nukk, kloun Ummi, Harjumaa Keelpilliorkester.

Eelmine artikkelVargus Hara külas
Järgmine artikkelKirbuturud koguvad populaarsust