Kahe-aastase vaheaja järel taas toimunud kevadpeol osalesid 20 kollektiivi.
Raasiku valla laulu- ja tantsupäev, mis tänavu kandis nime „Kogukond möllab“, on välja kasvanud 1990ndatel alguse saanud laste tantsupäevast Arukülas. Pidu, mille esinejate hulka lisandusid edaspidi täiskasvanud tantsijad ja veel hiljem ka laulukoorid ning ansamblid-orkestrid, toimus kuni 2019. aastani igal kevadel. Korraldaja, Aruküla Kultuuriseltsi tegevjuht Garina Toomingas selgitas, et esmakordselt tuli pidu ära jätta üle-eelmisel aastal, kui kogu riik oli koroonavangis. See ei toimunud ka möödunud aastal, mil kehtisid piirangud üritustel osalejate arvule, lisaks ei olnud paljud lauljad-tantsijad viiruse ja piirangute tõttu saanud harjutada.
„Juba eelmisel aastal otsustasin, saagu, mis saab, tänavu pidu toimub,“ sõnas Garina Toomingas.
Peopäevaks, 21. maiks lubas ilmateade jahedat ja vihmast ilma, nagu oli sellele eelnenud õhtutel, kui rahvatantsijad ja võimlejad käisid Aruküla lauluväljakul proove tegemas. Siiski oli laupäev päikeseline. Traditsiooniliselt algas tantsu- ja laulupäev rongkäiguga vallamaja eest Aruküla lauluväljakule. Kõige ees sammusid Tabasalu muusikakooli puhkpilliorkestri ja Keila linnaorkestri rivitrummarid ning Eesti Pimedate Ühingu puhkpilliorkester. Pimedate ühingu orkester oli Aruküla laulukaare all kogu ligi kolm tundi kestnud kontserdi aja ning esines vaheldumisi kohalike taidlejatega. Korraldaja rääkis, et ühingu asjaajaja pakkus juba eelmisel aastal, et tahaksid oma orkestriga tulla esinema, tasu ei soovi, vaid transporditoetust. Pimedate ühingu orkestri soovitusel olid peol esinemas ka rivitrummarid.
Lisaks külalistele astusid üles ligi paarkümmend Aruküla ja Raasiku taidluskollektiivi. Tantsijatest olid esindatud Aruküla lasteaiarühmade rahvatantsijad, keda juhendavad Anžella Veelmaa ja Aino Suursaar; sõimerühma mudilased koos emadega; Aruküla seeniortantsijad ja prouade rühm Pihlakobar, mida juhendab Evi Tomingas; Raasiku memmederühm Krööt Janne Kuuskla juhendamisel; Aruküla naisrühm Marike ja segarahvatantsurühm, mõlema juhendaja on Reet Hänikene; Raasiku Active Studio, keda juhendab Sandra Vaher; Raasiku kooli tantsutüdrukud, neid juhendab Egne Lii Soesoo; Raasiku line-tantsurühm Rassaline, kelle juhendaja on Egle Jürimets. Tantsisid ka Aruküla rahvamaja Tähesära võimlemisrühmad ning Aruküla kooli 6.b klassi võimlemisrühm Särasilm. Kõiki võimlejaid juhendab Garina Toomingas.
Lauljaid esindasid Aruküla kooli laste- ja mudilaskoorid, keda juhendab Külli Ovir; Raasiku kooli laste- ja mudilaskoorid, neid juhendab Heli Karu; Aruküla noortekoor ja Loo kammerkoor, juhendaja Age Imala; Aruküla segakoor Spunk, keda juhendavad Tiina Tinn ja Maia-Reta Trampärk. Kontserti juhtis gümnasist Andra Allik Raasikult.
Garina Toomingas märkis, et peolt puudusid vaid Aruküla kooli rahvatantsijad, kes olid samal ajal spordivõistlustel, ning juhendajate haiguste tõttu ei esinenud Aruküla zumbarühm ja hiljuti kokku tulnud trummipulkade sõurühm.
Korraldaja arvates peaks kevadpidu jääma valla taidlejate iga-aastaseks õpitu esitlemiseks: „Mõnel kollektiivil võibolla polegi olnud võimalust kusagil mujal esineda, kuid esinemiskogemusi on kõigil vaja, eriti siis, kui soovivad minna ülevaatusele suurtel laulu-, tantsu- ja võimlemispidudel osalemiseks. See, et oli nii palju osalejaid, tõestab, et inimesed tahavad esineda ja näidata, mida on aastaga õppinud. Oma rahva ees tantsimine ja laulmine on sõbralik ja emotsionaalne, pealtvaatajad on tuttavad, esinemishirm väiksem.“