Raasiku valla ettevõtjad kohtusid vallamajas

1362

Ettevõtjad kutsus kokku vallavanem AARE ETS.

Möödunud kolmapäeva õhtuks tuli vallamajja kümmekond ettevõtjat. See oli Raasiku valla ettevõtjate üle aastate esimene kokkusaamine. Valla suurematest tööandjatest oli esindatud AS Raasiku Elekter. 

Vallavanem Aare Ets rääkis neile oma eelmiste töökogemuste põhjal Viimsi, Kiili ja Kernu vallas, kuidas on võimalik ettevõtjatel teha koostööd. Viimsis organiseeris ettevõtlike inimeste nime all kooskäinud seltskond  kaks Viimsi ettevõtluspäeva. Kiili vallas tegutses MTÜna ettevõtjate liit, kes korraldas näiteks valla ettevõtjate suvepäeva. Kernu vallas, kus Aare Ets töötas tänavu kevadeni abivallavanemana, tehti algul ettevõtjatele meililist ning hiljem koondusid nad mittetulundusühingusse Kernu Ettevõtjate Kogu.

„Kernu vald on väike, kuid seal on üllatavalt palju turismiettevõtjaid, kes olid huvitatud korralikust viidamajandusest. Leidsime, et see on kõige ühine huvi ning otsustasime hakata üheskoos Leaderist abi taotlema, vallavalitsus aitas omafinantseeringuga. Nii et ettevõtjate ühendus on võimalus mõnda olulist asja ühiselt saavutada,“ selgitas vallavanem.

Suve algusest toimib tema eestvõttel huvilistele ka Raasiku valla ettevõtjate meililist. Praegu on see küll niiöelda ühesuunaline – kõik ettevõtjaile kasulik info, mis saadetakse vallavanemale Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskusest (HEAK), PRIAst, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest või mujalt, saadab ta meililisti kaudu ettevõtjaile edasi, ettevõtjad ise pole eriti aktiivsed meililisti kasutama.

Ida-Harju Koostöökoja juhatuse esimees Tiina Sergo tutvustas ettevõtjate kokkusaamisel Leader-programmi, HEAKi ettevõtluskonsultant Simo Veikolainen rääkis maakonna ettevõtlus- ja arenduskeskusest ning ettevõtjaile pakutavatest võimalustest.

Seejärel plaanitud vestlusring ja diskussioon kujunes peamiselt valla uue arengukava projekti investeeringute kava tutvustamiseks.

Suuri probleeme ettevõtjad omalt poolt ei tõstatanud. Pakuti välja, et sellistel kokkusaamistel võiks olla võimalus tutvustada enda toodangut või teenuseid. Vallavanem tegi ettepaneku korraldada tuleval kevadel valla 20. sünnipäeva tähistamise nädala raames ka ettevõtluspäev.

Arvati veel, et valla kodulehel võiks ettevõtteid tutvustada mitte üksnes põhitegevus­ala järgi, vaid panna sinna kirja ka tooted ja teenused, mida pakutakse. Et inimene, kes tahab näiteks osta küttepuid või vajab korstnapühkijat, saaks uurida, kas neid on võimalik tellida oma koduvallast.

Järgmine kokkusaamine novembris
„Kui arvestada, et Raasiku vallas on registreeritud üle 360 äriühingu, siis tundub kokkusaamisel osalenute arv väga väike. Teisalt – kui Viimsi vallas oli neid mõned aastad tagasi registreeritud 800 ning koos hakkas käima ka vaid 10-15 ettevõtjat, siis võib rahul olla. Tundub, et kõikjal on aktiivseid ettevõtjaid enam-vähem ühepalju, need on ilmselt inimesed, kes viitsivad ja tahavad kohalikus elus rohkem kaasa mõelda ja rääkida,“ märkis vallavanem.

Ettevõtjate esimese kokkusaamise lõpus otsustati, et järgmine kord kohtutakse 30. novembril Raasiku rahvamajas, kuna sealtkandist oli esimesel kokkusaamiselt rohkem osalenuid.

Eelmine artikkelVarastati veepump
Järgmine artikkelPärispeal harjutati tegutsema õlireostuse korral