Raasiku valla aukodanikuks valiti PRIIT TAMM

740

Volikogu kinnitas 9. veebruaril Raasiku valla aukodanikuks ASi Mistra-Autex juhataja PRIIT TAMME.

Ainsa kandidaadi esitas volikogule vallavalitsus.

Raasiku vallavanem Andre Sepp ütles, et kandidaat kerkis esile pärast Riigikogu aseesimehe Jüri Ratase visiiti, mille jooksul külastati ka Mistra-Autexit. Jüri Ratas leidis tookord, et ettevõte on hoolimata rasketest majandus­oludest toime tulnud. Raasiku vallavalitsus on sama meelt. Vallavalitsuse ettepanekus on öeldud, et Mistra-Autex on arendanud ja hoidnud nii tööjõudu kui ka ettevõtlust Raasiku vallas.

Priit Tamm sõnas Sõnumitoojale, et tema aukodanikuks nimetamisel on oluline roll Mistra töötajatel: „Eriti neil, kellega on olnud õnn ja rõõm töötada nii pika aja vältel. Nende töö ja vaevata ei oleks mind päris kindlasti aukodanikuks nimetatud.“

Mistra-Autex katlamaja kü­tab ka valla asutusi – Raasiku rahvamaja, kooli ja lasteaeda. Andre Sepp rääkis volikogu istungil, et  tema kümneaastase ametiaja jooksul ei ole kordagi olnud vajadust pidada läbirääkimisi kütte hinna üle. Praegune hind on piirkonnale kõige mõistlikum.

Priit Tamm märkis, et soojatootmine ei ole ettevõttele kasumiallikas, seepärast on püütud jätta hinnad võimalikult madalaks. Ettevõtte ja valla vahelised suhted ja koostöö on head.

Aukodanik saab tunnustuseks aumärgi, tunnistuse ja rahalise preemia, mis on viiekordse miinimumpalga suurune. Tiitel antakse Priit Tammele üle Arukülas pidulikul aktusel 23. veebruaril.

Raasiku valla aukodanik nimetatakse igal aastal Eesti Vabariigi iseseisvuspäevaks. Sel aastal oli kandidaate võimalik esitada 28. jaanuarini. Eelmisel aastal valiti aukodanikuks Valdur Peegel.

Eelmine artikkelEesti saalijalgpalli esiliiga meistrivõistlused
Järgmine artikkelASHWANI SHARMA: „Kehra tehas säilis tänu positiivsele mõtlemisele“