Maamaksuga saamata miljonitest

686

Eelmises Sõnumitoojas kirjutasime, et vallad kaotavad looduskaitseliste maamaksusoodustuste tõttu sadu tuhandeid kroone. Kui palusime valdade maakorraldajatelt täpset infot, selgus, et tegelikult jäävad vallad ilma miljonitest kroonidest. Kuusalu ja Vihula valla eelarvetesse laekub aastas looduskaitsealade pärast kummalgi ligi 2 miljonit krooni vähem. Kadrina vald, kus on peale Lahemaa ka Ohepalu ja Neeruti kaitsealad, saab aastas ligi miljon krooni vähem maamaksu.

Kuusalu vallavanem rääkis, kuidas on suheldud rahandusministeeriumiga. Esmalt vastati, et maamaksu kompensatsioon on valdadele riigilt makstava tasandusfondi summades. Kui kuuldi, Kuusalu vald ei saa riigilt dotatsiooni, vastati, et omavalitsustel on õigus kehtestada vallakassa täitmiseks täiendavaid makse.

„Riiklikke huvisid ei saa reguleerida Kuusalu valla elanike maksukoormuse tõstmisega,” lausus vallavanem Lahemaa-teemalisel koosolekul Kolgakülas.

Kaks miljonit krooni aastas on suur raha. Aastatega on jäänud vallad ilma mitmest miljonist kroonist, mille abil oleks saanud kohalikku elu arendada.

Eelmine artikkelEesti saalijalgpalli esiliiga meistrivõistlused
Järgmine artikkelASHWANI SHARMA: „Kehra tehas säilis tänu positiivsele mõtlemisele“