Raasiku uue vallavolikogu tööd juhib ANTS KIVIMÄE

3478

Aseesimees on valimiste uus tulija JAKO REINASTE.

Raasiku uus volikogu sai esimest korda kokku 31. oktoobri õhtul kell 17. Päevakorras oli volikogu esimehe ja aseesimehe valimine ning vallavalitsuse lahkumispalve ärakuulamine.

Esimese päevakorrapunkti viis läbi valimiskomisjoni esimees Gunnar Nuuma, kes tutvustas muudatusi volikogu koosseisus: Andre Sepp Reformierakonnast jätkab tööd riigikogus, asendusliige on volikogu senine esimees Kaido Kirsip. Ka valimisliidu Üheskoos nimekirjas kandideerinud Anna Pristromskaja peatas oma volitused, tema asemele tuli samast nimekirjast Andres Mossov.

Aruküla põhikooli direktor Avo Möls valimisliidust Kodukoha Eest esitas esimehe kandidaadiks nende nimekirja esinumbri Ants Kivimäe. Rohkem kandidaate ei pakutud.

Ants Kivimäele anti sõna enda tutvustamiseks: „Tahan kogukonnale midagi pakkuda. Viimati olin esimees 10 aastat tagasi, kui mind umbusaldushääletusel tagasi kutsuti. Üritan olla kogenum ja targem, seista kõikide vallaelanike heaolu eest.”

Ants Kivimäe kogus salajasel hääletusel 13 häält, 2 valimissedelit olid tühjad.

Istungi juhtimine läks uue esimehe kätte, ta palus esitada  aseesimehe kandidaate. Andrus Mossov esitas valimisliidu Üheskoos esinumbri ja suurima häältekoguja Jako Reinaste.

Rohkem kandidaate aseesimehe kohale ei esitatud ning Jako Reinaste osutus 13 häälega valituks, 2 sedelit olid tühjad.

Istung lõppes vallavalitsuse lahkumispalve ärakuulamisega, selle luges ette vallavanem Aare Ets. Vallavalitsus jätkab tööd uue koosseisu kinnitamiseni.

Sõnumitooja küsis opositsiooni jäänud Reformierakonna esinumbrilt Aare Etsilt, mis mulje talle volikogu avaistungist jäi: „Mind huvitab, kuidas minnakse edasi. Kas peetakse sõna ja kaasatakse meie nimekiri, räägitakse vallavanema konkursist. Ma ei tea veel, kuidas tagatakse konkursi objektiivsus. Sooviks näha koalitsioonilepingut – see pole ju salastatud dokument, vaid peaks olema valla kodulehel kõigile kättesaadav.”

Raasiku vallavolikogu uus esimees Ants Kivimäe on hariduselt ökonomist. Teda on vallavolikogusse valitud alates 1999. aastast. Raasiku vallavolikogu esimees oli ta aastatel 1999-2003. Ants Kivimäe on ettevõtja, valmistab ortopeedilisi ja meditsiinilisi abivahendeid.
Volikogu aseesimees Jako Reinaste on 32aastane, lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli mehaanikateaduskonna. Töötab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis energiaturgude korralduse juhina ning on Eesti Vedelkütusevaru Agentuuri nõukogu esimees.

Eelmine artikkelTeeme koos riigi, Stenbockide ja vallaga Kolga mõisaansamblist Lahemaa rahvuspargi uue keskuse
Järgmine artikkelJoaveski rahvamaja avapeol mängis legendaarne bänd VESKIPOISID