Raasiku tuleõnnetuses kannatanud perel esmavajalik olemas

659

Sel nädalal selgub perekonna uus elukoht.

Möödunud teisipäeval süttis Raasikul põlema viielapselise perekonna elumaja, tulle jäid pereema ja noorim poeg. Raasiku vallavalitsus asus järgmisel päeval tegutsema, et koguda annetusi ja aidata ülejäänud perekonda. Abipalved pandi valla kodulehele ja Facebooki.

Kogu kolmapäeva vastas valla lastekaitsespetsialist Anu Nõlvel telefonikõnedele: „Abipakkujaid tuli nii palju, et rääkisin ühe päevaga oma hääle ära, neljapäeval vastas sotsiaaltöö spetsialist Karin Möllits üksi kahele telefonile.“

Käesoleva nädala alguseks oli esmavajalik kokku kogutud. Mööblit esialgu vastu ei võetud, praegu elab perekond vanaema juures ja sinna palju ei mahu.

„Meil on olemas abipakkujate kontaktid ja kokkulepped, kui perekond leiab oma elamispinna, saaksid nad sinna ka mööbli,“ jutustas Anu Nõlve.

Pakutud on rõivaid lastele ja isale, majapidamistarbeid, mänguasju, hügieenitarbeid. Annetajad on nii eraisikud kui ettevõtted. Vastu on võetud ka mõned suuremad saadetised, näiteks Soomest saadetud madratsid. Osa asju on praegu hoiul Raasiku tervisekeskuses, osa Arukülas.

Peale mööbli on pakutud Alaverest tekke-linu, Kiili lapsevanemad annetasid konserve ja teisi mitteriknevaid toiduaineid, toodud on ka palju muud. Kuigi selle nädala alguses oli suurem abipakkumiste tulv möödas, tulid mõned ikkagi.

„Näiteks helistas üks inimene ja uuris, kas võiks lastele multikaid tuua. Leian, et tegu on väga südamliku ja toreda mõttega. Lapsed saavad multikaid vaadata ja ehk natuke mõtteid mujale viia,“ lausus Anu Nõlve.

Kõikidel, kes soovivad praegugi aidata, soovitab ta jälgida valla kodulehte: „Kui perekond saab korteri ja pereisa pöördub tagasi igapäevase elu juurde, siis saab selgeks, mida veel vaja oleks ning sellest informeerime kodulehel.“

Ta lisas, et rahalised annetused perekonna kontole on alati oodatud.

Käesoleval nädalal peaks kogunema elamukomisjon ning selguma, kuhu perekond saab elamispinna. Valla haridus-, kultuuri- ja sotsiaalosakonnajuhataja Ardo Niinre ütles, et olemas on tühi sotsiaalkorter, kuid on ka mõned variandid, millest ta ei tahtnud veel praegu rääkida. Vallavalitsus toetas perekonda 2000 euroga.

Õnnetuses kannatada saanud pere keskendub praegu matuste korraldamisele. Ärasaatmine on reedel Pikavere lasteaias-algkoolis, kus õpivad nooremad lapsed. Pere vanim laps on 14aastane, nooremad seitsme-, viie- ja kaheaastane. Sel nädalal lähevad suuremad lapsed jälle kooli.

„Igapäevaste toimetuste juurde tagasipöördumine aitab taastada tavapärast elurütmi,“ arvas lastekaitsespetsialist.

Eelmine artikkelHakatakse paigaldama Raasiku staadioni valgustust
Järgmine artikkelStenbock pakub Kolga mõisa valitsejamaja ja peahoonet Kuusalu vallale