Osad Loksa inimesed võtavad rahvaalgatuslikult eelnõult allkirja tagasi

1184

ILMI TERNOVSKAJA esitas Loksa linnapeale allkirjade kohta järelepärimise.

Eelmises lehes kirjutasime, et reedel, 19. oktoobril registreeris Ilmi Ternovskaja 35 allkirjaga rahvaalgatusliku eelnõu, kus sooviti vähendada linnavalitsuse töötajate arvu abilinnapea, sotsiaalnõuniku ja haldusnõuniku võrra, kärpida palku 10 protsenti ning lõpetada töötasu maksmine volikogu aseesimehele.

Ilmi Ternovskaja teatas nüüd, et vähemalt kolm inimest on rääkinud, kuidas nad on sotsiaalnõunik Tiina Murdvee mõjutusel kirjutanud avalduse ja võtnud oma allkirja tagasi. Esmaspäeval kuulis, et allkirja tagasivõtmise avalduse on teinud ka neljas inimene.

Linnapeale esitatud teabenõudes soovib Ilmi Ternovskaja teada, kuidas on võimalik, et rahvaalgatuslik eelnõu sattus sotsiaalnõuniku kätte ja ta hakkas inimestele survet avaldama, kuigi eelnõu oli adresseeritud Loksa linnavolikogule.

„Kas nii võib toimida ja kas Loksal kehtib demokraatia,“ küsib ta linnapea Värner Lootsmannilt. Teabenõudele tuleb vastata 5 tööpäeva jooksul
Tiina Murdvee kinnitas Sõnumitoojale, et küsis inimestelt, miks nad on eelnõu esitanud ning selgus, et olid allkirja andnud valgele paberile: „Nad ütlesid, et eelnõu venekeelset teksti ei näidatud. Kui kogutakse allkirju ka venekeelsetelt inimestelt, peaksid tekstid olema mõlemas keeles ning neid tuleb eelnevalt tutvustada.“

Ilmi Ternovskaja tunnistas, et eelnõu oli eestikeelne, kuna tal polnud vene tähtedega arvuti­klaviatuuri: „Võtan seda edaspidi arvesse, kirjutan kas või käsitsi venekeelse tõlke. Kuid pole õige jutt, et inimesed olid teadmatuses, selgitasin põhjalikult, et tegu on rahvaalgatusliku eelnõuga ja mida taotletakse.“

Volikogu peab võtma rahvaalgatusliku eelnõu 3 kuu jooksul päevakorda, kui sellele on andnud allkirja vähemalt 1 protsent hääleõiguslikest valijatest. Loksal on elanikke alla 3000.

Esimese rahvaalgatusliku eelnõu 34 allkirjaga registreeris Ilmi Ternovskaja linnavalitsuses 19. septembril, taotleti vee- ja kanalisatsiooniteenuse hinna tõusu edasilükkamist, kuni ÜVK tööd tehtud, ka linnavalitsuse praeguse koosseisu umb­usaldamist ja sooviti avaldada umbusaldust linnavolikogu neile liikmetele, kes hääletavad kahe esimese punkti vastu.

Kuu aega hiljem sai ta volikogu esimehelt Rein Heinalt vastuse, et vee- ja kanalisatsiooniteenuse hinna on kehtestanud OÜ Loksa Haljastus kooskõlastatult konkurentsiametiga. Umb­­usalduse kohta on öeldud, et vastavalt seadusele võivad selle algatada ainult volikogu liikmed ning rahvaalgatuslikult ei saa seda päevakorda võtta.

Eelmine artikkelHakatakse paigaldama Raasiku staadioni valgustust
Järgmine artikkelStenbock pakub Kolga mõisa valitsejamaja ja peahoonet Kuusalu vallale