Raasiku rahvamajas alustas tööd noorte päästering

1098

Neljapäeval, 2. veebruaril toimunud esimesel õppusel kõneldi tuleohutusest.

Raasiku noortekeskuse juht Angela Allik rääkis, et eelmisel suvel käisid RaKu ehk Raasiku ja Kuusalu noorte suvelaagris külas päästeameti töötajad, kõnelesid veeohutusest ja õpetasid, kuidas teha ohutult lõket.

„Kui tegin plaane tänavuseks suveks, võtsin nendega ühendust, et uurida, kuidas oleks meil oma noortega võimalik minna üle-eestilisse noorte päästelaagrisse. Selgus, et ainuke võimalus sinna saada on nii, et paneme käima noorte päästeringi. Mõtlesin, et see on väga vahva idee, eraldi ring on ju lausa kirss tordil,“ jutustas Angela Allik.

Põhja-Eesti päästekeskusest suunati ta ennetustöö büroo vanemspetsialisti Ott Lagemaa juurde. Ott Lagemaa on nüüd Raasiku päästeringi juht. Eelmisel nädalal alanud ring kestab maikuu lõpuni. Loengud-õppused on igal neljapäeval kell 18 rahvamaja kaminasaalis, korraga tund-poolteist. Loengu käigus näitab spetsialist pilte, filme, näidismaterjale. Käsitletakse tuleohutust, veeohutust, esmaabi, demineerimist ja pommiohutust, räägitakse häirekeskuse tööst ning muust päästealaga seonduvast.

Raasiku päästeringis oli esimesel korral kohal 17 noort, vanuses 10-14 eluaastat. Angela Allik ütles, et maksimaalselt saab ringi töös osaleda 20 noort, kui kõik esimesel korral käinud tulevad ka edaspidi, on veel vaid kolm vaba kohta: „Esimese loengu põhjal võib küll öelda, et noortel oli põnev. Nad kuulasid tuleohutuse loengut huviga, pärast vaatasid filmi „Teoreem tulest“ ja esitasid küsimusi. Lubasid, et tulevad ka sel nädalal kindlasti.“

Noortekeskuse juht rõõmustas, et lastele on ringis osalemine tasuta. Ott Lagemaa selgitas, et päästeameti eelarves on ennetustöö valdkonnas planeeritud raha just noorte päästeringide tegemiseks. Kogu Harjumaal on käimas 8 taolist päästeringi, Ida-Harjumaal on Raasikul praegu ainus. Ringid on nii koolide, noortekeskuste kui komandode juures.

Ennetustöö büroo mõned töötajad on ise soovinud päästeringi teha ning otsinud piirkonna ja lapsed, kus ja kellega seda läbi viia. Raasikul oli vastupidi, võeti bürooga ühendust.“

Ott Lagemaa lisas, et kõige parem on, kui piirkonnas elab päästealal töötav inimene, kes hakkaks ringi juhendama.

Tavaliselt algab ringitöö septembris ning kestab 8 kuud. Raasikul alustati veebruaris. Sel nädalal on kavas jätkata esimesel korral alustatud tuleohutuse teemat – rääkida varustusest, mis on tuletõrjeautodel, veidi ka tehnikast, kui soojemaks läheb, tuuakse kohale üks tuletõrjeauto, et varustust reaalselt näidata.

Pärast loengusarja lõppu on kavas Harjumaa päästeringide laste ühine metsalaager ning juulis veel üle-eestiline laager.

Ott Lagemaa arvas – kui Raasiku laste huvi jätkub, võib ringiga jätkata ka järgmisel õppeaastal.

Eelmine artikkelKuusalu vallast 28 ja Loksalt 7 Leader-taotlust
Järgmine artikkelKuusalu vallas algab lairibakaablite ehitus kiireks internetiühenduseks