Jõulukohvikud Kiiu, Kuusalu, Kehra ja Raasiku lasteaias

2424

Müüdi lasteaiatöötajate ja lapsevanemate tehtud küpsetisi, olid esinemised ja õnneloosid.

Osa Kuusalu lasteaia Päkapikumaast, mida lapsed käivad jõulude ajal hoolega uurimas.     Foto Ülle Rekk
Osa Kuusalu lasteaia Päkapikumaast, mida lapsed käivad jõulude ajal hoolega uurimas. Foto Ülle Rekk

ÜLLE TAMM
ERE UIBO
KÜLLI KOPPELMAA

Jõulueelsel ajal on mitmel pool lasteaedades korraldatud traditsioonilisi jõulukohvikuid, mille sissetulek läheb lasteaiale vajalike asjade soetamiseks. Kõikidest lasteaedadest kinnitati, et kohvikud läksid korda, osalejaid oli palju ja sissetulekud head.
Anija valla Lepatriinus 9. jõulukohvik
Anija valla Lepatriinu lasteaias toimus heategevuslik jõulukohvik-näitus 9. korda. Sel aastal koguti raha lasteaia mänguväljaku täiendamiseks. Selleks teeniti jõulukohviku ja annetustega üle 500 euro. Seda on direktor Nelli Restovi kinnitusel rohkem kui kunagi varem. Ta märkis, et küpsetised olid jõulukohvikus väga mitmekesised ning läksid hästi kaubaks – õhtuks oli kõik müüdud. Tema ise tõi jõulukohvikusse suure võileivatordi, lapsevanem Katrin Roomere sushit, teised lapsevanemad nii soolaseid kui magusaid küpsetisi, neid müüsid õpetajad.
Jõulukohvik oli lasteaias avatud kogu päeva, vaadata sai ka näitust „Erinevad jõulukuused“, kus olid väljas nii laste, nende vanemate kui õpetajate tehtud erinevatest materjalidest jõulupuud. Laadal müüs oma tooteid ka „Sokisahtel“.
Kehra Lastetares esimene jõululaat
Kehra lasteaias Lastetare oli jõululaat esimest korda. Tulu saadi 280 eurot, see läheb koos sügislaadal kogutud 512 euroga lasteaia õueatraktsioonide muretsemiseks. Õppealajuhataja Maret Kivistu ütles – kuna mänguvahendid on kallid, paneb lasteaed kahe laadaga teenitud 792 eurole osa raha omalt poolt juurde.
Jõululaadal olid eraldi ostunurk ja kohvik. Ostunurgas müüdi õnneloose ning õpetajate ja lapsevanemate tehtud käsitööd. Jüri Lillsoo, kelle lapselaps enam lasteaias ei käi, andis müügiks kolm endatehtud linnumaja. Kohvikus müüdi lapsevanemate valmistatud magusaid küpsetisi. Hoolekogu liikmete Kristina Piho ja Peep Kase juhendamisel sai küpsetada ja kaunistada piparkooke, vanemate rühmade lapsed andsid jõululaadal kontserdi.
Kiiu Kiigepõnnis jõulukohvik esmakordselt
Kiiu lasteaed alustas tööd sügisel, oma esimese jõulukohvikuga koguti raha muinasjututoa sisustamiseks – patjade, hüpiknukkude, lavastuste jaoks kostüümide, muinasjutunäidenditega DVD-de ostuks.
Direktor Juta Koppeli sõnul koguti kohvikuga 911.59 eurot, mis on palju suurem summa, kui loodeti. Osa rahast kasutatakse ka sporditarvete juurde ostmiseks.
Peale lapsevanemate, laste ja lasteaiatöötajate tehtud käsitööesemete ning küpsetiste kaubeldi ka annetajatelt saadud pagaritoodetega. Sponsorid olid Kuusalu Söögituba ja Jõekääru  puhkekeskus. Oli neidki abilisi, kes koputasid lasteaia uksele ja andsid heategevuskohviku jaoks üle taldrikutäie võileibu.
Laadal müümata jäänud esemeid müüdi laupäeval Merilyn Järve Laulustuudio kontserdil ja teeniti lisaks 96.20 eurot.
Kuusalu Jussikeses jõululaat 7. korda
Kuusalu lasteaed Jussike korraldab traditsioonilist jõululaata mitmepäevalisena, tänavu oli kahel päeval.
Tulu saadi müükidest ja loteriist kokku 780,92 eurot ning see läheb õppeköögi sisustamiseks. Küpsetisi valmistasid emad-isad ja lasteaia töötajad, jõululoterii tegi hoolekogu.
Jussikese jõululaadad on rahvarohked, seal käiakse koos vanematega ja vanavanematega. Direktor Astrid  Meister  toonitas,  et  kõige olulisem on luua jõulumeeleolu.
Kuusalu lasteaia suurim jõulu­atraktsioon on laada ajaks üles seatud Päkapikumaa – mahukas jõuluteemaline kompositsioon, kus päkapikunukud teevad jõulutoimetamisi. Päkapikumaa on lasteaias 8. korda,  selle jaoks otsivad uusi nukke ja muid jõuluteemalisi esemeid ning seavad kokku õppealajuhataja Ülle Rekk ja majandusjuhataja Merle Koppel.
Raasikul jõulukohvik nädal varem
Raasiku lasteaias Oravake oli heategevuslik jõulukohvik 5. detsembril. Koguti 356 eurot, mille eest plaanitakse osta klaveritool, vaip Lendoravate rühmale ja „Käbikestele“ helkurvestid.

Eelmine artikkelAnija valla segakooris Hannijöggi on ligi 60 lauljat
Järgmine artikkelLoksa Rannamändide kauplus bussijaama majas