Raasiku noorte Sume Suveõhtu hinnati kordaläinuks

1414

15. augustil oli Raasiku valla noorte esimesel oma üritusel Sume Suveõhtu üle 80 osaleja.


Sumedal Suveõhtul valmistati alkoholita kokteile.

Raasiku valla noorteliikumise Minu Eesti Noored korraldatud viietunnine programm algas kokteilide valmistamise ja võrkpalliturniiriga ning tipnes õhtuse noortekontserdiga.

Raasiku noortekeskuse ruum oli kujundatud fotonäituse saaliks, kus istuti ka diivanitel, joodi kokteile ja räägiti juttu. Kontsert toimus suures saalis, rahvamaja hoovis mängiti ja jälgiti võrkpalliturniiri.

Neli erinevat kokteili
Kokteilide valmistamist juhtis spetsiaalselt Sumedaks Suveõhtuks kokku pandud kokteilitiim, kuhu kuulusid valla noored Liina Dzeselov, Ingrid Linros, Ahto Saluste ja Martin Kuulma. Sai lasta teha või juhendajate abiga ise valmistada nelja erinevat alkoholivaba kokteili, kokku telliti umbes 80 jooki.

„Kõige enam läks peale jõhvika mohiito, mis koosnes pooleldi purustatud jääst ja oli hea jahutav,“ ütles Ingrid Linros. „Alguses tehti kokteile rohkem, aga suur tung püsis ürituse lõpuni. Isegi kontserdi ajal kutsuti meid tagasi, sest inimesed tahtsid veel.“

Esinajaid saatis Otsa-kooli bänd
Sumeda Suveõhtu paaridevahelise võrkpalliturniiri võitsid Raasiku noored Rauno Pruuli ja Andre Ilves. Võistlusel osales 8 paari, kelle vahel peeti 12 mängu. Auhinnad võitjatele pani välja MTÜ Aruküla Kultuuriselts.

Noored muusikud ja tantsijad näitasid end ürituse lõpetanud kahetunnisel kontserdil, esinejaid saatis Aruküla noore Janno Trumbi  koolikaaslastest kokku pandud bänd G. Otsa muusikakoolist. Kontsert peeti kohvik-klubi vormis, publikule pakuti kohvi ja küpsiseid.

„Kui kella viieks oli teid juba rohkem, kui arvasime tulevat, siis nüüd paistab, et ei mahu saali äragi,“ oli noorteliikumise Minu Eesti Noored esimees Kaspar Aren kontserti avades üllatunud.

Etteasteid jälgima tulnud Aruküla neiu Mari-Liis Must  ütles, et loendas rahvast kokku üle 80: „Mind isegi üllatas, et meie enda esinejad olid nii tugevad, näha oli, et ei tuldud laulma üle jala, vaid lood olid ette valmistatud. See oli esimene noorte enda korraldatud ning neile endile mõeldud ettevõtmine.
Kindlasti osatakse nüüd palju rohkem kultuuri hinnata.“

Noored olid üritusega rahul
 Marko Nahkor Raasikult  hindas korraldajate sõbralikku suhtumist ning üldist õhkkonda. Tema sõnul võiks valla noored rohkemgi üritusi korraldada, ise võiks ta aidata mõne spordiürituse korraldamise juures, näiteks kikpoksi võistlusi.

Marianne Loik Härma külast pidas üheks puudujäägiks väikest segadust, mis esinejaid häiris, ent arvas, kui vastutust veel täpsemalt jagada, võiks seda ära hoida. Väga heaks ideeks nimetas ta kokteilinurka: „Järgmisel aastal võiks Sumedal Suveõhtul olla isegi veel mõni huvitav lisa, näiteks pakkuda erinevaid suupisteid kokteili kõrvale.“

Kiideti omaalgatust
Raasiku rahvamaja juhataja Helle Vaga sõnul üllatas teda noorteürituse hea õhkkond: „Ma olen tõesti liigutatud. Iga nurga peal keegi midagi toimetas.
Istuti ja räägiti lihtsalt juttu ja oligi selline ilma pingeteta sume meeleolu saavutatud. See näitab, et ka niimoodi on võimalik.“

Aruküla noortekoori dirigent Age Mets pidas Sumedat Suveõhtut teistsuguse kultuuritaseme esilekerkimiseks Raasiku valla noorteelus: „See ei olnud klassikaline noorteüritus, kus on palju tümakat ja alkoholi. Oli täiesti alkoholivaba ja pakkus mitmekesist kultuuriprogrammi. Istuti intelligentselt, oldi rahulikult seltskonnas ja tuli välja, et noored olid ise ka sellega rahul.“

Raasiku valla noorte Sumedat Suveõhtut toetasid Raasiku rahvamaja, MTÜ Aruküla Kultuuriselts ja OÜ Krylvi.