Raasiku valla suvespordipäev toimus olümpiamängudena

1129

Vana-Kreeka olümpiamängude stiilis peetud suvespordipäeva võitis Aruküla rahvatantsurühma Lapulised võistkond.


Olümpiamängude tule süütas RAUNO PIIP Arukülast.

Möödundaastase võitjavõistkonnana korraldas Aruküla Waldorflasteaed 14. augustil Aruküla lauluväljakul tänavuse Raasiku valla suve­spordipäeva Vana-Kreeka olümpiamängudena. Peakorraldaja Tiina Tinni  sõnul tulenes otsus sellest, et waldorfkooli programmi üks silmapaistvamaid koostisosi on 5. klasside õppekavas ette nähtud olümpiamängude korraldamine.

„Alguses mõtlesime, et see on üks erilisemaid asju, mida teistes koolides pole, hiljem taipasin ka, et rääkides olümpiamängudest käib aina enam läbi sõna „mäng“ ja eks tänavune spordipäev oligi rohkem mäng kui võistlus,“ rääkis Tiina Tinn.

Suvespordipäeval osales 14 võistkonda, peale Aruküla ja Raasiku alevike olid valla küladest esindatud Kiviloo, Härma ja Kurgla küla.

Olümpiamängud koosnesid üheksast võistlusalast. Pallimängus „Plats puhtaks“ tuli suuri hüppepalle väravasse lüüa vihtade abil. Paabeli torni võistluses pidid kaptenid viltustest puuklotsidest ehitama võimalikult kõrge torni. Ennelõunat võisteldi veel odaviskes, kaugushüppes ja puude vahele seotud võrgust läbipugemises.

Pärastlõunal olid pallimängufinaalid ja teatevõistlus. Mängus „Nui kuueks“ pidi iga võistkond proovima, kui laias ringis seistes suudavad meeskonnaliikmed üksteisele jämedat puutoigast edasi anda.

Mängud lõppesid Vana-Kreeka ja waldorfkooli teemaliste küsimustega mnemoturniiriga ning isetegevuskava vooruga, kus iga võistkond pidi esinema Kreeka müütide ja legendide teemal.

14 võistkonnast parima koha sai Aruküla rahvatantsurühma Lapulised võistkond, kelle korraldada jääb vastavalt traditsioonile järgmise aasta Raasiku valla suvespordipäev. Külavõistkondadest esines parimana Kiviloo, kes saavutas mängudel teise koha.