Raasiku lasteaia juurdeehitus sai nurgakivi

5645

Iga soovija võis anda oma panuse uute rühmaruumide valmimisse.

Esmaspäeval, 18. augustil oli Raasiku lasteaias pidulik päev. Valmiv juurdeehitus sai sümboolse nurgakivi. Vaatama kogunes mõnikümmend inimest.

Vallavanem Aare Ets tervitas kohaletulnuid sõnadega, et lapsed on iga kohaliku omavalitsuse au ja uhkus: „Oleme Raasiku vallas tunnistajaks uute lasteaiarühmade sünnile. Igal aastal on avatud mõnes valla lasteaias keskmiselt üks uus rühm. Nähes kerkivaid müüre, on mul väga hea tunne. Loodan, et ka teil.“

Teiste piduliste seas oli Harju maavanem Ülle Rajasalu, kes kiitis lasteaia laste ja õpetajate esitatud muusikalist etteastet: „Laulust jäi kõlama, et Raasiku rahvas hoiab ühte ja see on tore. Tore on ka, et Harjumaal sünnib lapsi ja valmivad järjest uued lasteaiad. Kui uued rühmad avate, kutsuge mind jälle, sest lasteaedade külastamine valmistab alati palju rõõmu.“

Peatöövõtja RIITO Ehituse ASi juhatuse liige Erik Liiv sõnas, et ehitaja esindajana on tal hea meel olla osaline lasteaiarühmade maja valmimise juures, kiitis koostööd teiste osapooltega ja lubas, et hoone ehitus valmib detsembri lõpuks.

Seejärel oligi aeg nurgakivi panekuks. Metallist toru sisse läksid nii ehituse projekt, 31. juuli ajaleht Sõnumitooja, milles juttu lasteaia juurdeehitusest, Harjumaa lipp ja kaart, lasteaia lipp ja laul ning vallavanema visiitkaart ja mõned rahatähed.

„Et oleks tulevikus teada, millise valuuta eest see hoone ehitati,“ selgitas vallavanem.

Seejärel toru suleti ja asetati kivisse. Iga kohalviibija, kes soovis anda oma sümboolse panuse lasteaia uute rühmaruumide valmimisse, sai lisada kelluga tsementi, et väärtuslik vara sisse müürida.

Pärast nurgakivi asetamist luges palve ja andis hoonele õnnistuse Harju-Jaani koguduse diakon Lev Lekarkin.

Raasiku lasteaia juurdeehitus algas käesoleva aasta juunikuus. Praeguse lasteaia hoone Tallinna maantee poolsesse külge tuleb ümarate nurkade ja puitribidega mitmevärvilist mänguklotsi meenutav ehitis, kuhu saavad lasteaiakohad Raasiku valla 48 last. Juurdeehitus koos kõikide lisa- ja vaegtöödega peab valmis olema 20. detsembriks ning lasteaed saab sisse kolida uue aasta algusest.

Eelmine artikkelKaunissaare külas põles maja
Järgmine artikkelMinister JUHAN PARTS käis Kehra tehast õnnitlemas