Raasiku FC Joker alustab uut hooaega esiliiga B-s

4243
Raasiku FC Jokeri uuenenud koosseis. Ees vasakult: treener ANDRE ILVES, ERVO VAATMANN, RAUNO PRUULI, RIIDO REIMAN, JANAR PRAGI, RENE LILL, ERGO TEINO ja OTT REINIKE, tagareas MARIO NADEL, RANDO RANDJÕE, RAUNO REIMAN, RAUNO ESOP, MAIRO TIKERBERI, KULDAR VÕSAR, PRIIT BETLEM ja STEN TEINO.

Teisest liigast esiliiga B-sse tõusnud Raasiku jalgpallimeeskond peab esimese mängu kõrgemas liigas pühapäeval, 8. märtsil.

Jokeri osalemine Eesti meistrivõistlustel:
2008 IV liiga idatsooni 1. koht
2009 III liiga idatsooni 2. koht
2010 II liiga ida/põhjatsooni 13. koht
2011 III liiga idatsooni 4. koht
2012 III liiga idatsooni 1. koht
2013 II liiga ida/põhjatsooni 10. koht
2014 II liiga ida/põhjatsooni 2. koht
„Läheme uuele hooajale vastu suure ootusärevusega. Kõik on uus: vastasmeeskonnad, osa meie endi mängijaid, liigasüsteem, klubi organisatoorne pool,“ ütles Raasiku FC Joker meeskonna tegevjuht Jaan Jalas.
Ta märkis, et meeskonna ettevalmistus hooajaks on olnud suuresti samasugune kui varem – on tehtud saali- ja jõutreeninguid, peetud hooajaeelseid kontrollmänge. Seevastu kogu klubi ettevalmistamine esiliiga B-s võistlemiseks on Jaan Jalase sõnul olnud senisest raskem, ettevalmistustöid on olnud tunduvalt rohkem: „Talvel osalesime esmakordselt litsentseerimisprotsessis, mis lõppes litsentsi kaitsmisega. See tähendas, et pidime jooksvalt esitama Eesti Jalgpalli Liidule kõikvõimalikku dokumentatsiooni. Pidime looma klubi juurde nõutud ametikohad, tegema kolmeaastase noortetöö arengukava ja palju muud.“
Esiliiga B-s peab kodumängude ajal olema teadustaja, tagatud pealtvaatajate turvalisus, kanderaam mängijatele ja palju muud. Veel on nõue, et meeskonnas oleks meedik.
„Raasiku staadion vastab õnneks kõikidele nõuetele, et praegu ja edaspidi mängida siin tipptasemel jalgpalli,“ kinnitas Jokeri tegevjuht.
Meeskond on täienenud
Uuest hooajast on Jokeri ridades varem Tallinna Kalevis mänginud Egert Heintare, Sten Teino ja Ragnar Rump, kes kõik on pärit Arukülast ning Raasiku meestele seetõttu varasemast tuttavad.
„Kuna teadsime, et esiliiga B hooaeg on pikem ja raskem, oli vaja meeskonnale täiendust. Kõik need mehed on kõrgliiga kogemusega, kuulunud Eesti noortekoondisesse, Sten ja Ragnar esindanud ka Eesti saalijalgpalli koondist,“ rääkis Jaan Jalas.
Jokeri ründeliini täiendab nüüd Mairo Tikerberi Jõgevalt: „Ta mängis eelmisel aastal meie vastu, oli alagrupi suurim väravakütt. Meie treener Andre Ilves ja mõned mängijad on temaga koos mänginud Kuressaare meeskonnas. Oleme täiendustega rahul – just neid mehi me soovisime ja põhiline on, et ka nad ise tahtsid tulla meile mängima.“
Jokerist lahkus Marko Nahkor, kes sõitis Austraaliasse, märtsi lõpus läheb pikemaks ajaks ära välismaale Rainer Mägi.
Meeskonna peatreenerina jätkab mullu sellega edukalt algust teinud Andre Ilves, kes loodab, et pikka aega kestnud põlvevigastus lubab nüüd ka tal endal mängiva treenerina väljakule minna. Esialgu plaanib ta vormi koguda duubelmeeskonnas Raasiku Valla FC, kuid hiljem kavatseb kaasa mängida ka esindusmeeskonnas.
Mänge on rohkem
Esiliiga B-s on kokku 10 meeskonda, kes kõik mängivad hooaja jooksul omavahel neli korda – kaks mängu koduväljakul, kaks võõrsil. Seetõttu tuleb Jokeril pidada algaval hooajal mullusega võrreldes 10 mängu rohkem ehk kokku 36.
„Mõne mängu vahele jääb taastumiseks vaid kaks päeva. See tähendab, et palju hakkab lugema ka mängijate füüsiline ja psühholoogiline vastupidavus,“ sõnas Jaan Jalas.
Peale selle osaleb FC Joker Eesti karikamängudel. Eelmisel aastal loodetud väikese karika võit pole sel aastal enam võimalik, kuna esiliiga B võistkonnad väikese karika eest võistelda ei saa.
Treener Andre Ilvese sõnul on vastased esiliiga B-s tuttavad, mõnega neist on varem mängitud koos madalamates liigades.
„Kuid kindlasti ei saa tugineda üksnes vanadele kogemustele. Veebruarikuu jooksul kohtusime jalgpalliliidu halliturniiril kontrollmängudes viie oma tulevase liigakaaslasega ning saime aimu meid eesootavast. Võitsime neist mängudest kolm, üks jäi viiki, vaid ühe kaotasime, see andis enesekindlust,“ rääkis ta.
Esiliiga B kaks paremat pääsevad otse esiliigasse, kolmas läheb üleminekumängudele. Kaks viimast   langevad   teise   liigasse,   kolmas peab püsimajäämismänge.
Andre Ilves lubas, et ka esiliiga B-s lähevad Raasiku jalgpallurid võistlema kõrgete kohtade eest: „Meie mängijatel on olemas kõrgema liiga kogemused, niisama püsima me sinna küll ei lähe.“
Ta lisas, et ühes tulevases vastasmeeskonnas, Tallinna FC Flora IIIs mängivad Jokeri kasvandikud: väravavaht Norman Mattias Sikut ja kaitsja Renno Soosaar ning on põnev näha neid Raasikul Jokeri vastu mängimas.
IV liigas osaleb ka algaval hooajal Jokeri duubelmeeskond Raasiku Valla FC: „Kuna esindusmeeskonda on tulnud mängijaid juurde, paneme võrreldes eelmise aastaga neid rohkem duubelmeeskonda kirja, et nad saaksid rohkem mängukogemust. Vajadusel saavad nad esindusmeeskonda aidata.“
Duubelmeeskonda  treenib  algaval hooajal mängiv treener Fred Metsmaa.
Ka kulutused suurenevad
Klubi tegevjuhi sõnul tähendab kõrgemasse liigasse jõudmine suuremaid kulutusi – kui on rohkem mänge, on ka rohkem võistlussõite, suurenevad personalikulud, meeskonnale oli vaja uut vormi ja varustust. Peale selle alustavad liigamänge Jokeri noored poisid ja tüdrukud.
„Ka kodumängude korraldamisega kaasnevad kulud. Staadioni ümbrus vajab täiendamist, juurde oleks vaja tribüüne, iga mängu ajaks tuleb rentida välikäimlad,“ lausus Jaan Jalas.
Klubi peamine sponsor on Kalesil tegutsev OÜ Unibox, kelle toel sai esindusmeeskond uued särgid, dressid ja muu vajaliku varustuse. Raasiku vallaeelarvest toetatakse klubi sel aastal 7300 euroga, see on 2000 euro võrra rohkem kui möödunud aastal. Ka Mistra-Autexiga, kes mullu eraldas    1000    eurot,    käivad    läbirääkimised varasemast suurema toetuse saamiseks: „Kodumängudele me sel aastal pileteid müüa ei plaani. Loodame, et auhinnaloosist, millega pealtvaatajal on võimalus võita auhindu,  teenitud tulu eest saame staadioni ümbrust hooldada ja arendada. Kuid ootame alati uusi sponsoreid, kes tahaksid meie klubi arengule kaasa aidata. Oodatud on  ka  kõik  huvilised,  kes  soovivad aidata meil organiseerida kodumänge, teadustajat, mängude filmijat, graafilist disainerit.“

Eelmine artikkelSõnumitooja 4. märts
Järgmine artikkelRaasiku linetantsijad võidutsesid Riias