Raasiku kooli olümpiamängud võitis Kanada

3181
Raasiku ja Pikavere kooli olümpiamängud võitis erinevas vanuses lastest koosnev meeskond, mis osales fortuuna tahtel Kanada riigi lipu all. Teise koha sai riikide arvestuses Argentiina, kolmandaks jäi Holland.

Raasiku põhikooli 2. suveolümpiamängudel võistlesid Raasiku ja Pikavere kooli õpilased.

Raasiku põhikooli staadionil heisati reedel, 20. mail 2. korda olümpialipp. Võistlusel osalesid Argentiina, Austraalia, Holland, Itaalia, Jamaica, Kanada, Lõuna-Aafrika Vabariik ning Eesti.
Riike esindasid Raasiku ja Pikavere kooli lapsed, kes olid meisterdanud enda riigile vastava atribuutika ja valinud võistlusvormi, et jäljendada olümpiamänge võimalikult täpselt. Kaasa võeti lipud, õhupallid, tehti näomaalingud. Riikide koondised valiti loosiga, et võistkonnad oleksid enam-vähem võrdsel tasemel.
Olümpiamängud algasid võistkondkondade marsiga staadionile, kõige ees marssis peakohtunik ja Raasiku kooli olümpiamängude idee autor, kooli kehalise kasvatuse õpetaja Heiko Kraubner, kes kandis Raasiku kooli lippu.
Teadustaja oli kooli huvijuht Angela Allik. Seejärel anti olümpiavanne, süüdati tuli ning tehti soojendusvõimlamine. Kooli direktor Kadri Viira kuulutas olümpiamängud avatuks, tervitussõnad lausus abivallavanem Ardo Niinre.
Kergejõustikus võisteldi mitmevõistluses kõigis vanusegruppides nii individuaalses kui ka võistkondlikus arvestuses. Alad olid noolevise, kaugushüpe, pallivise, kuulitõuge, 100 ja 60 meetri jooksud. Võistkondlikud alad olid rahvastepall kõige noorematele, jalgpall  keskmisele  vanuserühmale ja võrkpall vanimatele lastele.
Huvijuht Angela Allik ütles, et jäi olümpiamängudega väga rahule: „Ilmaga vedas, lapsed olid rõõmsad ja kõik sujus hästi. Kindlasti on midagi korralduslikku, mida järgmiseks aastaks kõrva taha panna.”
Ta lausus, et olümpiamängude korraldamise mõte tuli Heiko Kraubnerilt ning ühegi teise kooli mänge nad otseselt ei matkinud, pigem püüti imiteerida päris olümpiamänge.
Angela Allik lisas, et kui Heiko Kraubner tuli olümpiamängude mõttega möödunud aasta kevadel lagedale, nuputati ja mõeldi üheskoos: „Kuna tundus, et ettevõtmine on kõigile meeldinud, arvan, et jätkame traditsiooni. Võibolla võiks osaleda tulevikus võistkonnad ka Arukülast või mõnest teisest naaberkoolist.”
Mitmevõistluse parimad tüd­rukud 1. klassis olid Jennifer Taluste, Marie Sõnajalg ja Karmen Kiigske. Tublimad poisid olid Mattias Erik Kink, Patrick Pihlak, Roland Fjodorov. 2.-3. klassi arvestuses said medalid Meribel Suurorg, Karmen Oll ja He­le­rin Obertun ning Kenn Kais, Oskar Karu, Magnus Sikut.
4.-6. klassi parimad olid Marianne Laas, Carolin Tammsoo, Liis Kraubner ning poistest Hardi Oras, Mayro Mett, Egor Ba­lan­din.
7.-9. tublimad olid Merilin Heide, Piia-Liis Seeder, Berta Pa­jo ning Hendrik Ehatäht, Georg Koppel, Rander Kada­kas.
Rahvastepalli parimad olid Rai­vo Borštšik, Kristjan Kraub­ner, Isabel Summel, He­le­rin Obertun, Ott Virgepuu.
Jalgpallis olid võidumeeskonnas Aleksandr Bardovski, Mia-Liis Karu, Aaro Nuga, Karl Karilaid ja Kirke Loik.
Võrkpallis võitsid kuldmedalid Merlin Mägi, Berta Pajo, Georg Koppel, Silver Henn.

Eelmine artikkelKolga osales põhikoolide viievõistluse karikavõistlustel
Järgmine artikkelVallavanem RIIVO NOOR: „Aegviidu on mõnus väike vald.“