Raasiku ja Kuusalu jalgpallimeeskonnad olid võidukad

1255

Eesti jalgpallimeistrivõistlustel saavutasid nii Raasiku kui Kuusalu meeskonnad eelmisel nädalal võidu.
Esiliiga Bs võistlev Raasiku FC Joker alistas laupäeval, 9. mail kodustaadionil mulle veel esiliigas võistelnud Tallinna FC Puuma 6:5. Tulemus on seda hinnatavam, et veel 20 minutit enne mängu lõppu oli Joker kaotusseisus 2:5.
Mängu alguses läks Tallinna meeskond juhtima 2:0, seejärel õnnestust Jokeril Rando Randjõe ja Fred Metsmaa väravatest seis viigistada 2:2, kuid vaheajale mindi taas Puuma kaheväravalises eduseisus 4:2. Teisel poolajal õnnestus Tallinna meeskonnal eduseisu suurendada 5:2-le, kuid edasi järgnes uskumatu. 73. mänguminutil vähendas Fred Metsmaa Raasiku kaotusseisu 3:5le, kaks minutit hiljem oli vahe Egert Heintare väravast üheväravaline. Mõned minutid enne mängu lõppu viigistas Fred Metsmaa seisu ning mängu normaalaja viimasel minutil vormistas Ergo Teino mängu Jokeri 6:5 võiduks.
„Uskumatu mäng. Kindlasti oli see rahvale suurepärane etendus ja loodame samasugust pakkuda veel,“ kommenteeris ka Jokeri peatreener Andre Ilves.
9 vooru järel on Raasiku FC Joker 10 meeskonna seas 13 punktiga 5. kohal. Nüüd on kõik meeskonnad omavahel korra mänginud.
Teine ring mängitakse vastupidises järjekorras. See tähendab, et Raasiku Jokeri esimene vastane on taas Tallinna FC Puuma. Mäng toimub teisipäeval, 12. mail Tallinnas Wismari staadionil.
II liiga ida-põhjatsoonis mängis Kuusalu JK Rada laupäeval, 9. mail Jõgeval sealse SK Noorus-96 võistkonnaga ning sai turniiritabelisse esimese võidu. Jõgeva meeskond alistati 5:2 (3:1). Skoori avas 8. mänguminutil Denis Petrov, paraku lõi ta oma värvasse ning Rada jäi kaotusseisu 0:1. 5 minutit hiljem viigistas Keio Kivistik mängu ning peagi viisid Aleksandr Levin ja Aleksander Täht Kuusalu meeskonna 3:1 juhtima. Teisel poolajal suurendas Keio Kivistik eduseisu 4:1le, siis vähendasid vastased vahet, kuid Kris Oliver Maiberg suurendas selle taas kolmeväravaliseks ning Rada sai II liigas esimese võidu tulemusega 5:2.
Liigatabelis tõusis Kuusalu JK Rada nüüd 4 punktiga 10. kohale, seejuures on vastastest mängitud 1-2 mängu vähem.
Järgmine mäng on reedel, 15. mail Kuusalu staadionil Tallinna FC Levadia II vastu.
IV liiga idatsoonis alistas Raasiku Valla FC kolmapäeval, 6. mail Harju Jalgpallikooli 2:1. Kõik väravad löödi esimesel poolajal, Raasiku väravate autorid olid Kristo Salamatin ja Miko Salumäe.
4 vooru järel on Raasiku Valla FC liigatabelis 8 meeskonna seas 7 punktiga 4. kohal.
Järgmine mäng on reedel, 15. mail koduväljakul Tallinna FC Infonetiga.
Naiste II liiga teises voorus mängis JK Kuusalu Kalev pühapäeval, 10. mail JK Narva Trans vastu. Mäng lõppes 1:1 viigiga, Kuusalu naiskonna värava lõi Anni Narusk. Naiskonna järgmine mäng on laupäeval, 16. mail Sillamäel sealse Kaleviga.