Politseijaoskonna juht VALTER PÄRN: „Raasiku vald on turvaline.”

2014

Ida-Harju politseijaoskonna juht VALTER PÄRN ütles Raasiku vallavolikogu istungil, et vallas on kolm suuremat murekohta – Aruküla Sinu poe ümbrus, Mallavere ujumiskoht ning motokrossivõistluse paraad.

Ida-Harju politseijaoskonna juht Valter Pärn ning piirkonnapolitseinik Kaisa Kajo andsid Raasiku vallavolikogu istungil ülevaate politsei tööst piirkonnast. Võrreldes varasemate aastatega on muutuseid õigusrikkumistes vähe ning Valter Pärn märkis, et Raasiku vallas on turvaline elada.
Ta andis ülevaate Raasiku vallas möödunud aastal toimunud õigusrikkumistest – registreeriti 63 kuritegu, mida on 2 vähem kui aasta varem. Nendest 15 olid isikuvastased, 36 varavastased, 7 liiklusrikkumist, 3 avaliku rahu rikkumist ning üks narkokuritegu.
Varguseid registreeriti 25, millest 7 oli eluruumidest, 6 kaubandusettevõtetest ning 1 sõidukist. Kehalise väärkohtlemise juhtumeid oli 13, pisivargusi 21, avaliku korra rikkumisi 5 ning 1 tubakaseaduse rikkumine.
Joobes juhte registreeriti 2014. aastal 9, lubatud sõidukiiruse ületamine fikseeriti 119 korral, tabati 22 juhtimisõiguseta juhti, turvavarustuse mittekasutajaid oli 4 ning 37 rikkumist tuvastati kergliiklejatel. Liiklusõnnetustest oli rängim Raasiku raudteeülesaõidul toimunud inimohvritega liiklusõnnetus.
Valter Pärn rääkis, et suured ümberkorraldused politseis pole kohalikku turvalisust eriti mõjutanud, kuid tõdes, et Tallinnale on suunatud rohkem tähelepanu, sest kesklinn on kõige kriminaalsem piirkond Eestis – seal oli 10 000 elaniku kohta möödunud aastal 540 kuritegu. Ka liikluspolitseil on Tallinnas rohkem tööd, sest seal on palju õnnetusi jalakäijatega.
Ta võrdles, et ka poevargustega on Raasiku vallas parem olukord, sest kui Tallinnas tegutsedes saab jääda anonüümseks, siis maakohtades teavad kohalikud üksteist rohkem ning oskavad poel silma peal hoida.
Kõige rohkem arutelu tekitasid istungil 3 murekohta, mis on Raasiku vallas.
Valter Pärn sõnas, et Sinu pood Aruküla keskuses on noorte kogunemiskoht ning sageli tekib seal probleeme: „Edaspidi tuleb tähelepanu rohkem sinna suunata ning vallavalitsusega arutada, mida saaks olukorra parandamiseks teha. Näiteks oleks lahendus kaamerate paigaldamine.”
Volikoguliige Ivar Vilberg täpsustas, et poe juures on mõlemal pool tänavavalgustuslambid, mis aga ei põle.
Teine probleem on politseijuhi sõnul Mallavere ujumiskoht, kus üks osapool soovib avalikku ujumiskohta, teine ei luba läbi oma maa liikuda: „Kohtud arutavad teemat mitmeid kuid, kuid politseilt oodatakse, et suudame olukorra lahendada 10 minutiga. Enne, kui algab uus ujumishooaeg, tuleb osapooltega taas suhtlema hakata, et probleeme ennetada.”
Politsei nimekirjas oli ka Kurgla krossirada, kuid selgus, et probleeme pole olnud mitte rajal, vaid sügisel toimunud motokrossivõistlusele eelnenud paraadil.
Piirkonnapolitseinik Kaisa Kajo ütles, et rahvarohkel paraadil toimus palju rikkumisi, lapsi sõidutati ilma turvavarustuseta, mindi punase tulega üle raudtee.
Volikoguliige Are Kaurit, kes on motokrossivõistluse korraldamisega seotud, sõnas, et teda üllatas Kurgla krossiraja lisamine murekohtade hulka: „Võistluse ajal kaebusi ei tehtud ning see, et paraadil olid rikkumised, selgus alles pärast üritust.”
Kaisa Kajo põhjendas, et oli paraadi ajal kohal, kuid ei hakanud sekkuma, sest osalejate hulk oli väga suur ning kui oleks hakanud kõiki ükshaaval korrale kutsuma, oleks üritus seisma jäänud.
Ta sõnas, et kindlasti pole eesmärk paraadi ära lõpetada, vaid järgmisel korral tuleks paraadi teekond teistele liiklejatele sulgeda ning politseiga läbi arutada, kuidas tagada meeldiv ja turvaline üritus.
Tulevikuplaanidest rääkides sõnas Valter Pärn, et edaspidi on plaanis jätkata koostööd Raasiku valla 4 abipolitseinikuga ning vallaga: „Vald saab aidata leida õigeid inimesi, kellele pakkuda võimalust töötada abipolitseinikuna. Selle töö eest pole tasu ette nähtud, kuid kui vallal on võimalus abipolitseinike tegevust kuidagi premeerida, oleks see väga tervitatav.”

Eelmine artikkelIda-Harju Koostöökoja töögruppide koosolekud on läbi
Järgmine artikkelSõnumitooja 25. märtsi lehes