Teeme Ära 2011 talgupäev on laupäeval, 7. mail

1967

Alates eelmisest esmaspäevast, 11. aprillist saab end talgutele kirja panna.


Teeme Ära 2010 talgupäev oli 1. mail. Kuusalu pastoraadi juures vana karjakastelli taga ladusid kiviaeda OTT JALAKAS ja SULEV VALDMAA.

Teeme Ära 2011 korraldustoimkond on ka tänavu avanud veebilehel teemeara.ee üle Eesti laupäeval, 7. mail korraldatavate talgute nimekirja. Rohkem kui nädal aega on olnud võimalus valida nende hulgast sobivad talgud ja end kirja panna. Samal ajal on võimalik ka registreerida uusi talgukohti.

Harjumaal on praeguseks rohkem kui 80 talgukohta. Avaldame ülevaate talgutest, mis praeguseks on kirjas Ida-Harjus.

Anija vald
Voose küla heakorratalgutele on oodatud 50 inimest. Korda tahetakse teha Luurimäe matkarada, puhastada kõlaplatsi ääred võsast ja mahalangenud puudest. Talgujuht on Anna Nilisk.

Talgutel „Anija mõisapargi sättimine“ on kavas anda tööd 50 inimesele mõisapargi korrastamiseks. Talgujuht on Tiit Laur.

Lilli küla talgutele oodatakse 30 inimest. Talgujuht on külavanem Bruno Engel.

Talgute „Lahinguvälja mälestuskivi ümbruse korrastamine“ juht on Anne Oruaas. Talguliste arvuks on kirjas 30.

Kuusalu vald
Kuusalus tulevad Pajulinna korrastamise talgud, talgujuht on Kuusalu külavanem Andres Kirsila. Talgud korraldavad Kuusalu külakogu ja Laurentsiuse Selts.
Pajulinn on muinaslinn, neid rajati tavapäraselt mäeseljandikele, nagu näiteks ka Muuksis. Pajulinn asub Kuusalu ringtee ja Kuusalu küla vahel. Lisainfot saab aadressil laurentsiuseselts.eu. Talguliste arvuks on kirjas 20.

Kolga rahvamaja ehk vana vallamaja ümbruse korrastamise talgutele on oodatud 50 inimest. Talgujuht on Katrin Lellep.

Mohni tuletorni talgud korraldab Egon Riener. Talgulisi sai kirja panna 30 ning Teeme Ära kodulehekülje andmetel vabu kohti enam pole.

Suurpea küla talgutel plaanitakse korrastada lagunevat sõjaväeosa, koristada tulevast mängu- ja spordiplatsi ning puhastada võsast bussijaama ümbrust.
Talgujuhid on külavanem Õie Kivi, Õnne Arba ja Raido Roostalu. Talguliste arvuks on hinnatud maksimaalselt 50.

Talgutele „Teeme Pärispea pundis päris puhtaks“ oodatakse 100 inimest koristama seltsimaja, külaplatsi ja teisi avalikke kohti külas. Talgujuhid on Asko Aug ja Ingeldrin Viljak.

Kolga-Aablas tulevad talgud „Kodurestoran Mermer kutsub pargialust korrastama“, mille juht on kodurestorani perenaine Merrit Kiho. Talguliste maksimumarv on 20.

Raasiku vald
Aruküla terviseraja korrastamise talgutele oodatakse 150 inimest. Talgujuht on Margit Alep. Talgulisi registreerivad vallavanema kt Ardo Niinre ja korrakaitseühingu juht Valdur Peegel.

Talgutel „Raasiku kodukant korda“ plaanitakse koos 60 inimesega heakorrastada Raasiku rahvamaja ümbrust ning võtta murdumisohtlikke puid maha Harju-Jaani vanalt kalmistult. Talguid juhib rahvamaja juhataja Helle Vaga.

Talguid „Raasiku  valla peredele – Teeme Aruküla perekeskuse uued ruumid korda“ talgujuht on Õnnela Metsaorg. Kuna perekeskus peab vahetama ruume, tehakse lasteaia teisel korrusel selle jaoks puhtaks uued toad. Talgutele oodatakse 20 osalejat.

Loksa linn
Loksa linnas käesoleva nädala esmaspäeva seisuga talguid registreeritud ei ole.

Eelmine artikkelLaps oli puuharude vahel kinni
Järgmine artikkelKuusalu Tööstusparki on ruumid saanud mitu uut firmat