Raasiku FC Joker 1993 jätkab järgmisel hooajal esiliiga Bs

3934
Osa Raasiku FC Joker meeskonnast. Esireas RENE LILL, RAUNO PRUULI, OTT REINIKE, RANDO RANDJÕE ja ERGO TEINO, taga väravavaht JEVGENI SHORON, FRED METSMAA, kapten MARKO NAHKOR, AIN PLATATSIS, RANDO TAMM ja RAUNO ESOP.

„Hooaeg oli pikk ja väsitav, kuid ka võimas, emotsionaalne ja meie jaoks ajalooline ,“ ütles Raasiku jalgpalliklubi esindaja JAAN JALAS.

Pühapäeval, 23. novembril toimus Estonia kontserdisaalis Eesti Jalgpalligala, kus tehti kokkuvõtteid lõppenud hooajast ja tunnustati paremaid. Laval käis ka Eesti meistrivõistlustel II liigas võistelnud Raasiku FC Joker esindaja Jaan Jalas, kes võttis legendaarselt Mart Poomilt vastu diplomid nii meeskonnale kui mängijatele ida-põhjatsooni 2. koha eest.
Jokeri hooaeg lõppes vaid päev varem ning suure võiduga – kahe üleminekumängu kokkuvõttes alistati Tallinna FC Ararat TTÜ ja see tagas tulevaks hooajaks pääsu esiliiga Bsse. Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak nimetas Raasiku ja Tallinna meeste üleminekumänge ülipõnevateks.
Esiliiga B on mõne aasta eest Eesti jalgpallipüramiidi tippu loodud uus tasand, mille eemärk on laiendada ala kandepinda ja arendada iseseisvaid klubisid. Sellest kõrgemad on vaid esiliiga A ning Premium liiga.
Mullu 20. sünnipäeva tähistanud Raasiku jalgpalliklubi pole nii kõrget kohta varem saavutanud. Raivo Vaga, kes on rohkem tuntud hüüdnime Jokker järgi, käe all 6-7aastaste poistena jalgpallitrenne alustanud vutimehed osalevad Eesti meeste meistrivõistlustel 2000. aastast. Alustati 5. liigast, tasapisi on rühitud ülespoole ning nüüd on Raasiku jalgpallurid jõudnud nii kõrgele, kuhu pole seni pääsenud ühegi teise sama väikese koha meeskond.
„Selle taga on pikk ja raske töö, et oleme jõudnud oma tasemega sinna, kus nüüd oleme,“ märkis Jaan Jalas.
Treener seadis kõrge eesmärgi
Jaan Jalas ütles, et hooaja algul ei mõelnud ta kõrgemasse liigasse pääsemisele, küll aga lootis pääseda oma tsoonis esikolmikusse: „Esiliigast hakkasin vaikselt mõtlema pärast suvepausi, kui olime kõigi vastastega korra juba mänginud ja tabeliseis oli hea.“
Meeskonna treener, Jokeri oma kasvandik Andre Ilves tunnistas, et tema seadis küll juba hooaja algul Premium liigas mängivast Kuressaare meeskonnast koduklubisse naastes eesmärgiks pääseda järgmiseks hooajaks kõrgemasse liigasse: „Kui nägin, milliseid täiendusi meile tuli, sain aru, et meeskond on tugev ega saanudki madalamaid sihte seada.“
Andre Ilves on 23aastane, plaanis kevadel Jokeris jätkata mängiva treenerina, kuid vigastus sel hooajal veel mängida ei lubanud. Kuigi enamus treenitavaid on tema eakaaslased või vanemad, ei olnud treeneri sõnul tal oma sõna maksmapanemisega probleeme: „Usun, et oleme väga hästi hakkama saanud. Kuigi hooaja algus oli raske, läksid tulemused edaspidi paremaks ja sellega kasvas meestel motivatsioon veel rohkem trenni teha.“
Jaan Jalas nimetas Raasiku meeskonna edu võtmena selle, et mängijad tunnevad üksteist väga hästi, kuna on lapsena koos mänginud nii jalgpalliväljakul kui mujal: „Andre Ilves on mängijad ilma igasuguse treenerikogemuseta nii hästi mängima pannud suuresti tänu sellele, et on nendega koos üles kasvanud ja tunneb neid läbi ja lõhki.“
Andre Ilves nõustus: „Oleme sõbrad nii väljakul kui tavaelus.“
Pisut jääb treenerile ja klubi esindajale kripeldama, et napilt läks käest Eesti madalamate liigade meeskondade Väikese Karika finaal A. LE Coq Arenal. Tuleval aastal   Joker   seda   enam   püüda  ei saa,  esiliiga  meeskonnad  võivad mängida vaid Suure Karika eest.
„Ka liigast oleksime võinud otse ilma üleminekumängudeta edasi pääseda. Ilmselt polnud meil piisavalt õnne ja vahepeal lasime end ehk liiga lõdvaks. Aga lõpp hea, kõik hea,“ lausus Andre Ilves.
Puhkus jaanuarini
Võitu tähistas Joker pärast laupäevast mängu Tallinna õllerestoranis Beer Garden, kus meeskond ja osa fänne vaatasid koos suurelt ekraanilt jalgpalli, vahetasid muljeid lõppenud hooajast, tähistasid pääsemist kõrgemasse liigasse. Jaan Jalas ütles, et plaan on teha meeskonnaga ka pidulik hooaja lõpetamise saunaõhtu, klubi seniseid ja uusi toetajaid on kavas tänada uue hooaja algul.
„Oleme klubiga väga tänulikud kõigile meie toetajatele ja fännidele, kes on aidanud meil jõuda sinna, kus oleme. Suur tänu Raasiku ja Anija valle, Raasiku Elektrile, OÜle Hardwic, Meierei poele, Mistra Autexile, Maarja Sikutile, Ants Kivimäele, Olavi Liivandile ja kõigile teistele toetajatele,“ ütles Jaan Jalas.
Ta lisas: „Nüüd puhkame nii palju, kui võimalik, hooaeg on olnud väga pikk, väsitav ja emotsionaalne.“
Puhkus kestab kuni jaanuarini, mil hakkab ettevalmistus uueks hooajaks. See ei tähenda, et mehed vahepeal palli üldse ei mängi.
„Korra-paar nädalas tahame ikka Arukülas saalis harjutada, et vormis püsida ning ettevalmistus uueks hooajaks oleks lihtsam,“ rääkis Andre Ilves.
Sel aastal on Jokeril kavas osa võtta ka kahest saalijalgpalliturniirist ning iga-aastasest aastalõputurniirist Kalevi sisehallis. Jaanuari lõpus korraldatakse Kehras Jokeri siseturniir nii täiskasvanuile kui poistele ja tüdrukutele.
Uus jalgpallihooaeg algab veebruari lõpus-märtsi alguses. Jaan Jalas selgitas, et esiliigas on võrreldes madalamate liigadega palju teisiti. Ka mänge on rohkem, senise 26 asemel 36. Kui seni tuli kõigi vastastega kaks korda mängida,  siis  esiliigas  tuleb  neli  korda.
Ta lisas, et mängutaset arvestades on esiliigas poolprofid, kuid esiliiga klubidele on seatud samad nõuded ja kriteeriumid, mis proffidele ehk Premium-liiga klubidele: „Peame hakkama nägema palju vaeva, et neid tingimusi täita.“
Uue hooaja eesmärkidele pole meeskond veel mõtlema hakanud. Andre Ilves vihjas siiski – kui meeskond saab täiendust paari-kolme Arukülas elava ja praegu Tallinna klubide eest võistleva mängija näol, on võimalik ka esiliiga Bs võistelda üsna hea koha eest.
Üleminekumäng nagu triller
Raasiku FC Joker 1993 ja Tallinna FC Ararat TTÜ vahel toimunud teine üleminekumäng pidi selgitama, kumb jätkab esiliiga Bs, kumb II liigas. Nädal varem võitis Raasiku meeskond 3:1, teises mängus ei tohtinud Joker kaotada 2:0 või rohkem kui kolme väravaga.
Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel iseloomustati Tallinnas Sportland Arenal toimunud üleminekumängu kui trillerit. Kokku löödi 10 väravat, võitis Tallinna meeskond 6:4 (4:3). Jokeri meeskonnast lõi Rene Lill 3 ja Kuldar Võsar 1 värava. Kahe mängu kokkuvõttes oli skoor viigiline 7:7, otsustavaks sai, et Raasiku meeskond lõi võõrsil rohkem väravaid. Raasiku Joker tõuseb tuleval hooajal esiliiga Bsse ning Tallinna Ararat TTÜ langeb II liigasse.
Jaan Jalas: „Hoolimata mahasadanud lumest oli staadion kenasti puhastatud. Mäng oli üks kõva möll. Raasikult oli kohal ligi 60 fänni, jõime nendega pärast koos šampanjat ja tegime ühispildi.“

Eelmine artikkelAnija valla saalijalgpallimeister on Kooli tänava II meeskond
Järgmine artikkelLoksa ujula basseinide veest