ESTONIAN VOICES esitleb Kuusalus debüütalbumit

4678
Ansambel Estonian Voices Kasispeal Voorandi pere suvemajas.

„Soovisime teha plaadiesitluse tuuril kontserdi ka Kuusalus, sest seal on nii toredad inimesed,“ ütles KADRI VOORAND.

Reede õhtul esinevad Kuusalu rahvamaja vokaalansambli Estonian Voices lauljad Kadri Voorand, Mirjam Dede, Maria Väli, Mikk Tede, Arno Tamm ja Aare Külama. Neist kaks on seotud Kuusalu vallaga – Aare Külama on lõpetanud Kuusalu keskkooli, Kadri Voorandi isapoolsed esivanemad on Vihasoo ja Kasispea külast.
Äsja valmis jazzi, folkloori ja pop-muusika sugemetega a`capella muusikat viljeleval ansamblil esimene plaat „Ole hea“, mida käidi salvestamas ja miksimas Rootsis, et saada tipptasemel helikujundus. Plaadi väljaandmiseks saadi toetust Kultuurkapitalilt. Oluline abisumma koguti internetilehe Hooandja vahendusel – debüütalbumi kulude katteks kogunes 230 annetajat.
Kadri Voorand rääkis, et Kuusalu noormehe Aare Külama ja Mirjam Dedega kohtus ta tänu Eesti Koolinoorte Segakoorile, mida juhendas Taavi Esko. Vigala laululaagrites kohtuti Kalevi poistekooris laulnud Mikk Dedega. Maria Väliga õppis ta koos Eesti Muusikaakadeemias, pärast oli Maria ka tema õpilane. Arno Tammega tutvusid natuke hiljem.
Estonian Voices tegutseb alates 2010. aastast. Lauldakse originaalloomingut ja ka Kadri Voorandi seadeid rahvalauludest ning hittlauludest. Kuusalus tuleb tema sõnul esiettekandele Aare Külama uus laul.
Estonian Voices esineb veel Kumus, Rakveres, Viljandis, Raplas, Tartus ja Narvas.

Eelmine artikkelAnija valla saalijalgpallimeister on Kooli tänava II meeskond
Järgmine artikkelLoksa ujula basseinide veest