Kolga külje all Hunditurul tuleb kolmepäevane tervise-suvemess

1151

Mess „Looduslik ja loomulik” toimub 13.-15. augustini KATRIN LELLEPI kodutalu õuel.

Katrin Lellep kirjutas messile LEADER toetusraha saamiseks taotluse MTÜ Arenduskoda aastaalguse projektivooru  ning see kiideti heaks. Suvemessi läbiviimist toetatakse Euroopa Liidu külaelu arendamise rahadest 107 136 krooniga.

Ta selgitab, idee tuli sellest, et palju tuntakse huvi loodusliku eluviisi ning tervendamise vastu, mitmel pool Eestis korraldatakse sellesisulisi laagreid ja kogunemisi, kuid kõik need on kitsa teemaderingiga ning spetsiifilised, raske on teha valikuid ning kõikjale ka ei jõua.

Messil „Looduslik ja loomulik” on koos palju erinevat infot ravivõimalustest, eneseabist ja tervislikest elustiilidest, kaupu, tegevust ning teenuseid. Kavas on mitmesugused loengud kahel laval. Eraldi filmimajas näidatakse vaimse suunitlusega filme ning viiakse läbi diskussioone.

Plaan on korraldada keraamika, viltimise, leivaküpsetamise, mandalate joonistamise töötoad, kõige suurem töötuba on põhu- ja saviehituse õppimiseks.

Katrin Lellep tõdeb, et põhumaja ehitamise ettevalmistus on kõige keerukam – tarvis on korralikku pikka põhku, kuid enamik põllumajandustootjate kombaine hekseldavad põhu põllule maha. Põhk peab kindlasti olema kvaliteetne ja kuiv.

„Reede on kavas teha põhuehitise päevaks. Kel on huvi, saavad ise käed külge panna,” ütleb Katrin Lellep.

Kes soovib osta kaupu, saada individuaalseid massaaži- või raviseansse, sel tuleb raha kaasa võtta. Ravitakse mitmel eri moel – reiki, refleksoloogia, nõelravi ja palju muud.  Sissepääs on messile tasuta, loengute ja laupäevaõhtuse etenduse eest maksma ei pea. Rituaalteater WYRD mängib etendust indiaani elulaadist „Loomine kestab”. Reede õhtul toimub sütelkõnd šamaanitrummide saatel.

Tervendajad ja masseerijad hakkavad tööle kinnistes telkides, nende jutule saab aja kinni panna, telefoninumbrid seatakse üles sissekäikude juurde. Laadal müüakse Eesti mahetootjate kaupu, mitmesuguseid toidulisandeid. Kogu messi ajal on avatud kohvik, kus müüakse tervislikke toite.

Peakorraldaja lubab, et neil, kes tahavad kolmeks päevaks paigale jääda, on võimalik Hunditurul telkida või ööbida Kolga koolimajas. Lastele on loengute kuulamise ajaks eraldi hoidja.

Põhjalikumalt saab suvemessi kohta informatsiooni interneti kodulehelt www.sinu.ee. Esinejate seas on Mikk Sarv, Veeliks Jalakas, Holger Oidijärv, Anu Hermlin, Krista Männisalu, Tiia Kuusk jt. Täpsem ajakava selgub kuu lõpus.

Eelmine artikkelKaerahelvestest
Järgmine artikkelKolgakülas oli küladevaheline võrkpallivõistlus