Raamatukogusid võiks aidata

683

Masu sunnib omavalitsusi tegema valikuid, sest raha on palju vähem, kui oli veel paar aastat tagasi. Üks võimalus on vähendada raamatute, ajalehtede, ajakirjade ostmist raamatukogudele. Enamik me omavalitsusi ei ole seda teed läinud, sest see on raha, millest saavad kasu paljud. Raamatud on kallid, ka ajalehed-ajakirjad pole odavad. Väga paljud loodavad laenutada uut ja huvipakkuvat lugemisvara raamatukogudest.

Tänavune aasta on kuulutatud lugemisaastaks. Seda enam tuleks valdadel-linnadel võimaldada oma elanikele ligipääs ka kõige uuemale kirjandusele – see on osa kultuurist.

Kuna on vaja kokku hoida, on Anija ja Raasiku valla raamatukogud säästnud majandamiskulusid. Kuigi ka see pole parim, sest nagu Alavere raamatukogu töötajad ütlesid, kui koopiamasinal enam tahma ei jätku, on ikka halvasti küll.

Kuusalu raamatukogu on juba mitu aastat võtnud lugejatelt vastu uuemaid raamatuid, mida nad pärast läbilugemist ei soovi kodus hoida. Kõige keerulisemas seisus on praegu Loksa raamatukogu – kel võimalik, ulatage abikäsi.

Eelmine artikkelLoksal auto põleng
Järgmine artikkelKolgas on 25 vabatahtlikku päästjat, Raasikul 4