Eriarvamused Raasiku vallavolikogus

724

Raasiku vallavolikogu ajutine komisjon soovib, et vallavalitsus telliks Raasiku põhikooli
staadioni ja lähiümbruse detailplaneeringu.

11. mail toimunud vallavolikogu istungil arutati Raasiku põhikooli staadioni ja lähiümbruse planeeringut.

Raasiku vallavolikogus esindatud valimisliit „Raasiku vald“ on seisukohal, et staadion tuleks korda teha ja tulevikus valmis ehitada käsitöömaja.

Vallavolikogu ajutine komisjon, mille eesotsas on Ants Kivimäe, on seisukohal, et Raasiku põhikooli ja lasteaia tuleviku huvides on enne vaja teha korralik detailplaneering.

„Esialgse plaani kohaselt välistaks garaažide asemel ehitatav käsitöömaja sinna teiste hoonete ehitamise,“ selgitab Kivimäe. „Aga Raasiku põhikoolile on vaja ehitada ka uus spordihoone, selle keldrisse staadioni ja võimla kasutajate pesuruumid ning koolimaja külge käsitööklassid, samuti vajab lasteaed juurdeehitust. Jutt käib ca 40 000 kroonist. Aga planeeringut tehakse mitu aastat ning maksta tuleks selle eest ehk alles aastal 2013. Raasiku jaoks raha ei ole, Aruküla jaoks leitaks summa kohe,“ arvab Kivimäe.

Väide, et ühte alevit eelistatakse teisele, ei ole vallavanem Andre Sepa kinnitusel õige. „Tegevuste aluseks on ikka valla arengukava. Raha detailplaneeringu eest maks­mi­seks tuleb leida valla eel­arvest. Selle aasta eelarves oleme maksimaalselt pingutanud koolistaadioni valmimi­seks. Planeering on kindlasti vajalik enne ehitustegevuse algust ja peab vastama valla arengukavale.“

Vallavalitsus on hinnapakkumised planeeringu tegemiseks võtnud. Nende järgi kujuneks detailplaneeringu orien­teeruvaks maksumuseks  30 000 – 60 000 krooni. Kivimäe kinnitusel koostab ja esitab volikogu ajutine komisjon järgmiseks volikogu istungiks eelnõu Raasiku põhikooli lähiümbruse detailplaneeringu algatamiseks.

Eelmine artikkelLoksal auto põleng
Järgmine artikkelKolgas on 25 vabatahtlikku päästjat, Raasikul 4