Raasiku vallavalitsuse uus struktuur hakkab kehtima 2018. aasta 1. veebruarist.
Raasiku vallavanem Andre Sepp tutvustas möödunud nädalal volikogule vallavalitsuse uut struktuuri. Võrreldes kehtiva jaotusega on suurimad muudatused abivallavanema ja ühe kolmest koduhooldusõe koha kaotamine, juurde tuleb teede- ja ehitusspetsialisti koht.
Vallavanema alluvuses hakkavad olema sotsiaal-, rahandus-, haridus-kultuuri-sporditöö- ning haldus- ja arendusosakond, kokku 4 osakonda. Volikogu kinnitas uue struktuuri, mis hakkab kehtima 1. veebruarist. Vallavanem märkis, et uus struktuur toetab koostööd volikogu komisjonidega.
Abivallavanema ülesanded osakonnajuhile
Vallavanem selgitas, et abivallavanema ülesanded kanduvad peamiselt haridus-, kultuuri- ja sporditöö spetsialisti ametijuhendisse. Eraldi soovib vallavalitsus ametinimetuses välja tuua spordivaldkonna nimetamise, seni on see olnud abivallavanema koordineerida.
Vallavanem märkis, et koha kaotamisel on võrdluseks võetud teised Raasiku vallale sarnase rahvaarvu ja eelarvega vallad, kus enamasti abivallavanema kohta ei ole.
Abivallavanema koha loomise otsustas volikogu 2014. aasta kevadel, sellesse ametisse asus Ardo Niinre, kellele soovib praegune vallavalitsus pakkuda haridus-, kultuuri ja sporditöö valdkonna juhtimist.
Arutlusel oli osakonda ka poole kohaga noorsootöö koordinaatori ametikoha loomine. Vallavanem sõnas, et see on põhjendatud maavalitsuste sulgemisega, lisanduvad ülesanded lastekaitse tegevusse: „Praeguses struktuuris katab noorsootöö koordineerimist lastekaitsespetsialist, lisanduvad ülesanded ei võimalda sellega enam tegeleda. Lisatöötajat on vaja rahastustaotluste ja vallaüleste projektide koordineerimiseks.”
Volikogu komisjonid leidsid, et kohta pole tarvis luua, pigem lisada eelarvesse summa töövõtulepinguteks, et sisse osta projektijuhtimist, sellega nõustus ka vallavalitsus.
Uus teede- ja ehitusspetsialisti koht
Eelnõuga lisandub struktuuri haldus- ja arendusosakonda teede- ja ehitusspetsialisti ametikoht. Vallavanem põhjendas, et osakond vajab täpsemat ja spetsialistidele vastavat ülesannete jagamist: „Praegu on teehooldus jagatud keskkonnaspetsialisti ja osakonna juhataja vahel. Ka tänavavalgustus on keskkonnaspetsialisti ülesanne. See on killustanud tööd ja vastutust. Uue ametikoha ülesanded on igapäevane teehooldus ja järelevalve küsimused, valla teehoolduskava planeerimine ja täitmise jälgimine. Ka kogu tänavavalgustuse arendamine ja hoolduse tagamine.”
Kaheks järgmiseks aastaks planeeritud ehituste investeeringute maht vallas eeldab vallavanema sõnul ehitusprojektide tellimise, analüüsimise ja järelevalve tugevat kompetentsi. Uuele spetsialistile jääks vallas ka menetlevate ehitus- ja kasutuslubade sisuline nõustamine koostöös vallaarhitektiga. Haldus- ja arendusosakonna juhatajale jääb osakonna töö tulemuslikkuse tagamine, valdkondlike arengukavade algatamine, koostamine, nende täitmise korraldamine, vallamaja hoone haldusküsimustega tegelemine.
Andre Sepp: „Uuena näen vallas arendustegevuse vajadust. Praeguste võimaluste kasutamine projektide rahastustele toetusprogrammidest ja nende realiseerimisele, mis oleksid kooskõlas meie arengukavadega ja oleksid vastavalt ka juhitud. Ametikoht eeldab ka OÜ Raven juhtimises osalemist. Raven vajab lisaks veemajanduse arendamisele ka visiooni valla haldustegevuses osalemisel. Osakonna juhataja suhtleb külakogukondade, ettevõtjatega.”
Haldus- ja arenguosakonna alluvusse viiakse bussijuht ja koristajad, kes on praegu vallasekretäri alluvuses.
Osakonna juhataja ametikohale on plaanis korraldada konkurss.
Vähemaks jääb koduhooldusõdesid
Sotsiaalosakonnas on plaanis kaotada üks koduhooldusõe ametikoht. Vallavanem ütles, et koduhooldusõdesid on Raasiku vallas praegu 3. Ühe koduõe hooldatavate arv peab jääma vahemikku 8-12, Raasiku vallas on koduhooldus määratud 21 eakale, kellest neljal on olemas lähedased, kuid vajavad siiski lisahooldust. Regulaarselt tuleb koduhooldusõdedel tegeleda 17 inimesega.
Abivallavanem Ardo Niinre kinnitas, et kahest koduhooldusõest piisab. Vallal on kasutada kaks elektriautot.
Rahandusosakonnas võrreldes varasemaga muudatusi ei tule.
Kuna koduhooldusõde on tööl miinimumpalgaga, haldus- ja arendusosakonda juht on aga struktuuris juhi/tippspetsialisti palgaastmel, hakkab vallaeelarvest kuluma aastas 12 000 eurot palgaraha rohkem.