
Noorteõhtul Raasiku rahvamajas oli 40 osalejat.
Aastaid tagasi oli Raasiku valla noortel traditsioon – saada kokku, musitseerida, vestelda, korraldada võistlusi ja mänge. Korraldas MTÜ Minu Eesti Noored (MEN). Viimane kohtumine oli 2013. aastal, MENi tegevus on nüüdseks hääbunud. Asemele on tulnud uued põhikoolinoored, kes otsustasid – Sume Suveõhtu peab jätkuma. Viies Sume Suveõhtu oli Raasiku rahvamajas laupäeval, 2. septembril.
Noored said kokku kevadel Aruküla põhikoolis, kus toimus noorte ettevõtluskonverents. Tuttavaks said Raasiku valla eri koolide õpilased. Osalejad kommenteerisid toona, et kuigi on üheealised, üksteist varem eriti ei tundnud, sest ülevallalisi noorteüritusi on vähe.
Noortekonverentsil käis kõnelemas MENi üks eestvedajaid, Aruküla kooli vilistlane Kaspar Aren, kes meenutas, kuidas aastaid tagasi Raasiku vallas oli noorte elu väga põnev, ise mõeldi, korraldati, tuldi kohale. Ta tõdes, et peale võiks kasvada uus seltskond noori, kes kohaliku elu põnevamaks teeksid.
Mõttest haaras kinni Raasiku põhikooli 8. klassi õpilane Andra Allik. Ta rääkis ideest oma sõpradele, Raasiku noorsootöötajale Angela Allikule, Aruküla noortejuhile Maarja-Ly Teinole ja Kaspar Arenile. Idee hakkas arenema ning suve lõpus kuulutati välja, et Sume Suveõhtu tuleb taas.
Kuna 2. september oli vihmane, toimus enamik tegevusi rahvamajas. Noored olid teinud kohviku, müüsid küpsetisi ning alkoholivabu kokteile. Õhtu esimene osa olid spordivõistlused. Maarja-Ly Teino organiseeris noortele lauajalgpallivõistlust, õues teatevõistlust ja pingpongi.
Õhtul oli kontsert. Esinesid kohalikud noored Liis Õunpuu, Berta Pajo, Andra Allik, Karel Jõeleht, Hendri Kuusik, Martin Möllits. Klaverisaatja oli õpetaja Heli Karu.
Õhtu peaesineja oli ansambel 3Ainsus, mille liige on Kalev Villem Raasiku vallast ning räppar Tiiu ehk Tiiu Kaarlõp.
Andra Allik ütles pärast noorteõhtut, et jäi väga rahule: „Kõige südantsoojendavamad olid innustavad ning kiitvad sõnad. Kui õhtu läbi sai, jäid lisaks korraldusmeeskonnale ka teised noored appi koristama.”
Räppar Tiiu, keda on nimetatud ka Eesti parimaks naisräppariks, Raasiku vallaga seotud pole, kuid on Andra Alliku hea sõber: „Tiiu käib Raasiku vallas Perila Tallides ratsutamas. Seal saime tuttavaks ning kui mõtlesin, keda noorteõhtule kutsuda, meenus ta mulle.”
Aruküla noortejuht Maarja-Ly Teino kiitis, et õhtu oli suurepärane, kuid kahjuks ei teinud ilm koostööd: „Õnneks saime kõik tehtud. Meeskond oli väga tubli. Sündmuse ja meeskonna toimima panemine pole lihtne, aga noored said hästi hakkama. Alati tuleb tagasilööke, aga nad ei andnud alla. Väga kaunis hetk oli soovilaternate lendulaskmine.”
Sõnumitoojaga muljeid jaganud osalejad ütlesid, et kui noortele teevad ürituse endaealised, on tulemus tavaliselt väga hea, nii ka seekord. Neile meeldis, et kava polnud liiga täpselt paika pandud, oli vaba aega suhtlemiseks. Küsimusele, kas ollakse järgmisel aastal valmis ka ise korraldusmeeskonnas kaasa lööma, jäädi veidi kõhklema, oldi nõus ideid pakkuma, kuid tõdeti, et vastutus ja kõige eest hoolitsemine võib käia üle jõu.
Endine MENi aktivist Marianne Loik, kes seekord oli kontserdil teadustaja, ütles, et traditsiooni taaselustamine oli liigutav ja armas: „Tore, et ettevõtted appi tõttasid ja sponsoreerisid. Olin lummatud, kui head on meie solistid. Kahju, et üritusel oli nii vähe endiseid MENi liikmeid, kes oleksid võinud noori rohkem aidata. Ehk tuleb see võimalus, kui peaks toimuma Krõbe Talvepäev.”