Kolgas peeti rahvamaja sarikapidu

1931
Pärja panid ANDRES PAOMEES juunior, MARTIN PAJUPUU ja ARGO TAMMEMÄE.

Ehitajad panid pärja rahvamajaks tehtava vana vallamaja sarikatele teisipäeval, 30. augustil.

Kohe samal päeval tegi tellija, MTÜ Õnne Maja ehitajatele sarikapeo. Viimase sarika paigaldas ja peost võttis osa Kuusalu vallavolikogu esimees Andres Paomees. Kutsutud oli ka vallavanem Urmas Kirtsi, kes ei saanud osaleda. Peol käis ka rahvamaja ehitusprojekti koostanud arhitekt Aleksander Skolimowski Pudisoolt.

MTÜ Õnne Maja esindaja Katrin Lellep ütles, et lammutus- ning ehitustööd on kulgenud plaanipäraselt. Elevust tekitas see, kui tööde käigus tuli tapeetide alt välja eestiaegse vallavalitsuse pabereid ning selgus, et kunagise kartsa uksele ja seinale on kraabitud mitmesuguseid tekste. Näiteks saab lugeda, et keegi on röövkalapüügi eest istunud kartsas kaks ööpäeva. Paberid ning sein ja uks antakse aju­ti­selt hoiule Kolga muuseumi. Kas ja kuidas neid võidakse rahvamajas eksponeerida, ei osanud Katrin Lellep praegu veel öelda.

„Oleme tööde graafikuga rahul  ning loodame, et ilmad on veel ilusad. Mida kiiremini saame vanad palgid katuse alla varjule, seda parem,“ sõnas ta.

MTÜle Õnne Maja on lubatud Kolga vana vallamaja ümberehituseks Euroopa Liidu Leader-programmist Arenduskoja kaudu 11 734 eurot (183 600 krooni) ning PRIAst 59 994 eurot (938 700 krooni). MTÜle Lahemaa Kaugtöö- ja Koolituskeskused on Leader-programmist eraldatud (499 554 krooni) vanasse vallamajja kaugtöökeskuse rajamiseks. Nõutava 10prot­sendilise omaosaluse on katnud Kuusalu vald.

Katrin Lellep rääkis, et kavatseb septembris esitada ühe rahataotlusprojekti EASi ja teise Leader-programmi, et küsida toetust välitrasside ja juurdeehituse rajamiseks: „Kui majakarp on valmis, siis saame edasi minna sisetöödega. Loodan, et Arenduskoda leiab meile raha, viimasel paaril korral on ära öeldud.“

Kolga vana vallamaja ehitatakse kahekordseks. Majja on kavandatud ruumid ringide tegevuseks, pensionäride päevakeskuse ja noortekeskuse jaoks, sinna võiks tulevikus üle kolida ka raamatukogu. Ühte otsa tehtavasse juurde­ehitusse tuleb saal.

Peatöövõtja OÜ Ekoval Grupp juht Alar Tammepärg rääkis, et vallamajast ümber­ehitatav majakarp peab olema valmis tänavu 28. detsembriks: „ Vana hoone remontimisel tuleb ikka ette ootamatusi, kuid see on olnud ootuspärane, lahendamatuid probleeme pole olnud. Katust on hakatud panema kile alla, siis teeme seina soojustuse ja välis­vood­ri.“

Kolga kunagine rahvamaja asus praeguse koolimaja kõrval. Kui Kirovi nimeline kalurikolhoos hakkas 1980ndatel aastatel ehitama kooli, siis rahvamaja lammutati. Ligi 30 aastat on Kolga alevik olnud rahvamajata, kontserte on tehtud mõisahoones ja kooli võimlas. Ka Kolga keskkoolil, mis asub vana vallamaja kõrval, ei ole omaette saali.

Eelmine artikkelKalesi külas põles auto
Järgmine artikkelArenduskoja ühisprojekt soomlastega tähtsustab kodust söögitegemist ja kohalikku toidukraami