MARGE AASALAID alustas tööd Raasiku valla 16-26aastaste noortega, kes ei õpi ega tööta.
Mai keskel käivitus üle Eesti Noortegarantii tugisüsteem, Raasiku vald on üks viiest pilootprojektis osalejast. Nüüdseks on projektiga liitunud valdadesse jõudnud erinevate registri andmetele tuginev nimekiri noortest, kes ei õpi ega tööta.
Raasiku valla juhtumikorraldaja Marge Aasalaid märkis, et kui algselt prognoositi, et sihtgruppi kuulub 23 protsenti 16-26-aastastest noortest, siis Raasiku vallas on nimekirjas 9 protsenti selle vanusegrupi noortest. Täpset arvu, kui paljud noored tuge vajavad, ta veel öelda ei oska: „Nimekirjas on noori, kes näiteks õpivad või töötavad välismaal ja tuge ei vaja, aga mõni abivajav noor jäi ka nimekirjast välja.” Noortele, kes on praegu seire nimekirjas, on juba e-kirjad saadetud. Noortel on aega vastata kaks nädalat, pärast jaanipäeva proovib ta uuesti ühendust saada kirjadele mittevastanud noortega.
Marge Aasalaid rõhutas, et ühendust võivad võtta kõik noored ja nende vanemad, kui nad kahtlevad ning on mures seoses õpingute jätkamise või tööle saamisega. „Saan aidata ka erinevates kandideerimistes, aidata selgust saada õppimisvalikutes, koostada kaasaegne CV, leida suveks või pikemaks perioodiks mõni põnev rahvusvaheline projekt.”
Facebooki tegi ta lehekülje „Noorsootöötaja Marge Raasiku vald”. Ta sõnas, et lehekülje kaudu on tulnud mitu sõnumit lapsevanematelt, kokku on lepitud esimesed kohtumised. Marge Aasalaid selgitas, lehekülg on seotud tema nimega seetõttu, et ainult tema loeb ja vastab sinna saabunud kirjadele. Lehekülje nimevalikul lähtuti Noorte Tugila noorsootöötajate profiilist. Tugilat Raasiku vallas pole, praegu aitab ka seda rolli täita Noortegarantii projekt.
Marge Aasalaid lausus, et Facebooki-leht annab tema tööle lisaväärtust: „Lehekülg pole mitte ainult sihtgrupi noortele, vaid pilgu võiksid sinna heita ka kõik teised, jagan seal õppimise ja tööga seotud infot, rahvusvaheliste projektide ja koolituste infot, mis puudutavad ka täiskasvanuid.”
Noortegarantii süsteemne töö kestab kaks aastat. Kaks korda aastas teeb ministeerium seiret ja uuendatakse nimekirju.