Postkontorites said eurod kiiresti otsa

1140

Arukülas, Raasikul, Kehras ja Kuusalus saab kroone eurodeks vahetada postkontoris.

Kuigi postkontorid pidid avatud olema juba laupäeval, 1. jaanuaril, et inimesed saaksid hakata kroone eurodeks vahetama, ei olnud see Kuusalus, Kehras, Raasikul ega Arukü-las võimalik, sest eurosid ei toodud kohale. Postkontorite töötajad olid väljakuulutatud ajal kohal, vabandasid külastajate ees ja palusid tulla järgmisel päeval. Alates pühapäevast, 2. jaanuarist on postkontoritesse eurosid toodud lubatud koguses.

Rahavahetajaid on olnud palju ning eurod said kiiresti otsa. Kuusalus jätkus pühapäeval eurosid paariks tunniks. Siis tõi üks inimene suurema summa eurosid pangakontole, ka need kulusid ruttu, ülejäänud klientidel paluti tulla järgmisel päeval. Ka Kehras, Raasikul ja Arukülas lõppes eurovaru enne, kui sai täis postkontori lahtiolekuaeg.

Postkontorite töötajad rääkisid, et raha on käinud vahetamas nii pensionärid kui ka nooremad inimesed. Kuna Kuusalus, Kehras ja Raasikul pangakontorit ei ole, on postkontor olnud aasta esimestel päevadel ainus rahavahetuskoht. Et korraga saab vahetada kuni tuhat eurot, on ka neid, kes käivad postkontoris mitmel päeval. Osad pensionärid vahetavad kodus hoitud suured pensionisummad sularaha vastu, ehkki soovitatakse panna pension pangakontole.

Eelmine artikkelAutode kokkupõrge
Järgmine artikkelKuusalu valla tänuüritusel sai aastapreemia AARNE IDAVAIN