Põrgupõhja pere õpetas kodukulusid vähendama

690

Kehras toimus 16. korda Põrgupõhja päev.

Möödunud laupäeval kogunes Kehra rahvas Põrgupõhja linnaossa, et tähistada juba 16. korda toimuvat Põrgupõhja päeva. Võisteldi mitmesugustes mängudes, võeti osa konkurssidest, kuulutati välja selle aasta Jürka ja Juula ning vaadati etteasteid.

Traditsioonilise ettevõtmisena oli kavas kokandusvõistlus, mille teema seekord „Parem suutäis soolast, kui maotäis magedat.“ Võistlusele toodi viis erinevat suupistet. Võitjaks osutus Kelli Põlendiku tehtud vaese mehe pitsa.

„Põhimõtteliselt tähendab see pitsat, kuhu peale pannakse täpselt seda, mis külmikus parasjagu olemas on,“ tutvustas autor oma retsepti.

Traditsiooniliste üritustena olid Põrgupõhja päeval saapavise, viktoriin, maastikumäng, sangpommi tõstmine ja õllejoomise võistlus, mida seekord tehti lusikaga. Lastele esines teatri­trupp Kehra Nukk, toimus joonistusvõistlus ja võistlusmängud. Programmis olid ka oksjon ja taidlustruppide etteasted.

Päris uus ettevõtmine oli õhupallidest peakatete moesõu, kus kohalikud modellid tutvustasid 23 erinevat peakatet. Nende autor Meelika Mäeorg selgitas, et mõte teha sõu on tal olnud juba mitmel Põrgupõhja päeval, kuid seekord tegi ta mõtte teoks, sest kogemust ja praktikat õhupallist esemete meisterdamisel on juba piisavalt.

„Alustasin sellega kolm aastat tagasi hobi korras ja nüüd on sellest saanud minu töö. Sõu meeldis inimestele väga ja kindlasti on järgmisel aastal uuesti. Kas siis tulevad jälle peakatted või mingid muud riided ja aksessuaarid, ei oska praegu veel öelda,“ sõnas Meelika Mäeorg, kelle kätetööst müüdi suur osa hiljem oksjonil maha.

Põrgupõhja Jürka ja Juula tiitel läks seekord Andres ja Riina Nordenile. Sergei ja Larissa Belinkolt tiitlit vastu võttes ütles Andres Norden, et püüavad seda aasta otsa hästi kanda: „Sergei näost on näha, kui õnnelikud on nad tiitlit edasi andes. Eks me saame näha, kui suur õnn või õnnetus meile nüüd kaela langes,“ naljatas ta.

Teatritrupi Põrgokõsõ selle­aastane etendus kandis pealkirja „Kodukulud alla“. Annely Pakkane ehk Põrgupõhja Jürka, avastas, et Aire Martsepp ehk Juula tellib liiga tihti postipakke. Ta otsustas, et Juula saadab kogu tellitud kauba tagasi ja sellest päevast peale ei tellita koju enam ühtegi asja. Siis nägi ta elektriarvet ja hakkas uurima, kuhu nii palju raha kulub. Juulal keelas ta masinaga pesu pesemise, Sirje Põlendikul ehk ämmal triikimise, Margus Roosil ehk oma isal puude saagimise ja oma pojal Argo Kaugel bändiproovi tegemise. Lõpuks otsutas ta elektri sootuks välja lülitada. Kahe kuu pärast valitses majas kaos ja perekond otsustas, et elekter peab tagasi tulema, aga igaüks hakkab kokku hoidma.

„Jõudsime teha proovi enne vaid ühe korra. Seda arvesse võttes läks nii hästi, kui minna sai,“ ütles Annely Pakkane pärast etendust.

Õhtu lõpetuseks tantsutas publikut Jüri Homenja.

Eelmine artikkelPedassaarel põles metsaalune pinnas
Järgmine artikkelKERSTI NURGES küttis Andineemel karu