Pühapäeva, 31. mai õhtupoolikul räägitakse Vihasoo rahvamajas astronoomiast.
Esinema on oodatud riigikogu esimees, Eesti Teaduste Akadeemia akadeemik ja astrofüüsik Ene Ergma, aastakümneid Tartu Observatooriumi juhtinud Tõnu Viik, helilooja ja pianist Urmas Sisask ning Eesti Füüsika Seltsi teadusbussi Suur Vanker füüsikud eesotsas Kaido Reiveltiga. Räägitakse astronoomiast, teadusbussi noored teadlased näitavad mitmesuguseid katseid. Sissepääs on tasuta.
Teaduspäeva korraldab Vihasoo Kantula talust pärit Rein Veskimäe, kes lõpetas Loksa keskkooli 1955. aastal esimese lennuga. Aastal 1960. lõpetas ta Tallinna Pedagoogilise Instituudi füüsika- ja matemaatikaõpetaja diplomiga. Ta on töötanud õpetajana Paunkülas ning Tallinnas praeguses Pelgulinna gümnaasiumis ja Tallinna Pedagoogilises koolis. Alates 1967. aastast on ta ajakirja Horisont reaalteaduste toimetaja.
Rein Veskimäe rääkis, et teaduspäeva idee tekkis tal möödunud aastal, kui jalutas Vihasoos oma isapoolsete esivanemate Kantula talu maadele ehitatud suvekodus: „Mõtlesin, et võiks oma kodukamarale kutsuda Vihasoo inimesi ning ammuseid häid tuttavaid füüsikuid, kellega on tehtud pikka aega koostööd. Et kindlasti oleks teadlastel rahvale palju huvitavat kõnelda. Esimesena rääkisin plaanist Ene Ergmale, tema toetas mõtet ning oli päri ise tulema. Kõik teisedki, kes mai viimasel päeval Vihasoosse tulevad, olid teaduspäevast huvitatud.”
Kuigi esialgu oli plaan teha teadusteemaline kokkusaamine enda koduõues, pakkus Rein Veskimäe naaber ja Vihasoo Kultuuriseltsi juhatuse liige Andres Napp, et teaduspäev võiks toimuda rahvamajas – see on küla keskne paik, mida kõik teavad.
Rein Veskimäe on teaduslike tekstide kirjastamisega tegeleva OÜ Reves Grupp juhatuse liige. Ta on koos Eesti teadlastega koostanud Universum-sarja kogumikke: „Universum”, „Universumi mikromaailm”, „Maa Universumis” ning „Universum valguses ja vihmas”. Ka on ta kirjastanud Eesti taevaatlase. Neid raamatuid kasutatakse haridusministeeriumi soovitusena koolides kui lisaõppematerjali.
Vihasoos üles kasvanud teadusajakirjanik on avaldanud ligi 300 populaarteaduslikku kirjutist kosmonautikast, astronoomiast, füüsikast, keemiast ja mitmetel teistel teadusteemadel. Tema koostatud artiklite kogumikus „Põline partituur. Eesti teadlased horisondil”, on Eesti 22 akadeemikuga intervjuud, mis aastate jooksul on varem avaldatud ajakirjas Horisont.
Rein Veskimäe jutustas, et tuli koos ema ja õega Vihasoo külasse elama 1944. aasta talvel, sest nende kodu Tallinnas põles 9. märtsi rünnaku tulemusena maha. 1945. aastal läks ta õppima Loksa kooli.
„Oli ka mõte teha teaduspäev Kolgaküla uues rahvamajas, sest mu teine pinginaaber on pärit Kolgakülast. Aga olen oma koduküla patrioot, seetõttu otsustasin kutsuda tuntud füüsikud siiski Vihasoosse.“