Põrgupõhja Jürka pistis volbriööl rinda ajakirjanikega

1583

Väikese nõia konkursist võttis osa rekordarv lapsi.

Möödunud kolmapäeval tähistati Kehras Põrgupõhja platsil traditsiooniliselt volbriööd. Volbrile kohaselt oli pidu nõiateemaline. Esinesid Sirje Suvi väikesed tantsu- ja linetantsu nõiad, toimus väikese nõia konkurss ja nõiamängud lastele. Ei puudunud ka Põrguvärgi etendus, kus seekord tuli Põrgupõhja Jürkal ehk Sirje Põlendikul ja tema isal Margus Roosil ning tütrel Nelli Restovil võistelda telemängus „Me armastame Eestit“. Jürka oli tige kollase ajakirjanduse peale, mis oli teda tutvustanud rahvale ebasobivas võtmes. Seetõttu kutsus ta oma vastasteks ajakirjanikud: kapteni ajalehest Rakvere Raibe, krimiuudiste ankru ajalehest Tapa Kommunist ja ajakirjaniku ajalehest Pärnu Piiritus. Ajude ragistamise telemängu  võitis  Põrgupõhja  pere.

Lavastaja Silva Laupa ütles, et on varemgi teinud Põrguvärgi lavastusi telesaate formaadis: „Möödunud volbril oli meil presidendi vastuvõtt. Seekordne telemäng oli jätk eelmise aasta etendusele. Kehras ei ole teatriõhtuid väga tihti, paar korda aastas. Peab ikka ise tegema, et niiöelda auku täita. Inimesed tulevad hea meelega vaatama.“

Vaatamata jahedale ilmale, ja­gus volbripeol rahvast. Silva Laupa sõnul lahkus suurem osa varakult, kuid etenduse ajal oli plats inimesi täis.
Riina Norden, kes aitas läbi viia laste võistlusi, ütles, et lapsi oli seekord volbripeol üle ootuste palju. Eriti väikese nõia konkursil, millest  võttis  osa  üle  20  lapse. Parimaks   väikeseks   nõiaks   valis  žürii  kaheaastase  Alice  Lisakovi.

Riina Norden: „Põrgupõhja inimesed on aktiivsed ning tulevad kohale külmast hoolimata. Hea, et ei sadanud. MTÜ Põrguvärk üritused on alati hästi organiseeritud, palju etteasteid ja auhinnalisi võistlusi. On tunda, et tegijad võtavad asja südamega.“

Eelmine artikkelAnija vallas oli traditsiooniline jüriööjooks
Järgmine artikkelSotsiaalministri sõnum Valkla Kodus: kogukonda tuleb kaasata