Populaarsete lauljate 10 suvekontserti tehakse Salmistul taluõues

1872
„Salmistu suvekontserdid“ korraldajad MARI TEPPO ja SILVER RÄSTA.

Kontserdid korraldavad juuli suveõhtutel Tiigi talu pererahvas MARI TEPPO ja SILVER RÄSTA.

„Ühel hommikul toast hoovi astudes, värsket õhku ja vaikust nautides tekkis tunne, et siin, meie mereäärses õues, võiksid toimuda hubased akustilised kontserdid. Kananahk jooksis seda mõeldes üle selja ja ideed hakkasid jooksma. Kutsusin oma lemmikuid artiste, keda soovisin ideaalis üles astumas näha. Kõik nad olid nõus,“ sõnab Mari Teppo, kes koos elukaaslase Silver Rästaga ootab esinejaid ja publikut juulikuu õhtutel Salmistule oma suvila õuele.

Alates 16. juulist on seal õhtuti laval korraga paar artisti: Jaagup Kreem ja Taavi Langi, Ivo Linna ja Antti Kammiste, Tõnis Mägi, Märt Avandi, Nele-Liis Vaiksoo, Lauri Liiv, Johan Randvere, Eeva Talsi ja Villu Talsi, Maarja ja Peeter Rebane, Tanel Padar, Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane, Stig Rästa, Karl-Erik Taukar ja Eric Kammiste.

Silver Rästa on ansambli Traffic helitehnik ning tegutseb ka ürituste ja kontsertide korraldajana. Mari Teppo on teinud suurüritusi, koolitusi, konverentse ning korraldanud artistide kontsert-tuure. Enda maakodu õue-alal teevad nad avalikke kontserte esmakordselt.

Mari Teppo: „Oleme paar aastat seda ala puhastanud, võtnud võsa maha, saanud õue poole laiemaks. Maja on krundi servas, tekkinud on mõnus plats. Mere poolt on see valliga ääristatud, tuult puhub vähe, ümberringi on männid.“

Silver Rästa lisab, lava on esialgse plaani järgi kavas üles seada nii, et artistid esineksid päikeseloojangu taustal: „Idee hakata Salmistul kontserte tegema on meil vennaga olnud olnud pikki aastaid, nüüd andis elukaaslane tõuke, et on aeg see mõte teoks teha.“

Tiigi talu ehitasid Silver Rästa ja tema venna Stig Rästa vanaisa-vanaema 1984. aastal. Nime sai talu nende 1600ruutmeetrisel krundil asuva loodusliku veesilma järgi. Vendade lapsepõlvesuved on möödunud Salmistul, külas on peretuttavaid ja endisi mängukaaslasi.
„Meie mõte on kaasata kontsertidele kohalikku kogukonda – võiks olla oma koogimüüja ja teepakkuja, võimaldame ka lastel tulla soovi korral kooke müüma. Kindlasti tuleks eelnevalt meid informeerida,“ räägib Mari Teppo.

Tema sõnul oleks äge, kui edaspidi saaks koostööd arendada selleni, et Salmistu rahvas avaks kontsertide ajaks oma hoovid, tekiksid kodukohvikud: „See on veel visioon, külarahvaga tuleb läbi rääkida. Salmistu küla sünnipäeva tähistatakse 11. juulil, tahame siis minna ja külarahvaga rohkem tuttavaks saada.“

Küsimusele, kui palju publikut Tiigi talu õuele mahub, vastab Mari Teppo, et piir on 450 inimest, piletid võiks varakult ära osta: „Silver teeb ise pingid, seame need hõredamalt, et inimesed tunneksid end mugavalt. Saab perekonniti koos istuda. Poole krundi peale on võimalus eraldada seismise ja ka pikniku ala. Piletimüük on käinud paar nädalat, pileteid juba ostetakse. Kui tuleb rohkem soovijaid, oleme kaalunud võimalust teha samade esinejatega kaks kontserti, kuid veel lubada ei saa. Kontserdid on akustilised, meelehärmi valju muusikaga me kellelegi ei tekita. Naabrid on meie algatusse suhtunud väga hästi. Parklaks lubab naaber kasutada meie krundi lähedal asuvat endist Salmistu jaanituleplatsi. Paneme välja viidad. Tulge kontsertidest osa saama, et sellest saaks kasvada ilus südasuvine traditsioon aastateks“.

Eelmine artikkelAbivallavanem selgitab Anija valla lasteaedade osalustasu maksmist
Järgmine artikkelAegviidus avati pidulikult Tervisedepoo