Põles Kuusalu Soojuse hakkpuit

1456

Tulekahju avastati pühapäeval kella 23 ajal, kustutamiseks kulus öösel ligi kuus tundi.


Põlenud on umbes 150 kuupmeetrit hakkpuitu. Foto Kalle Küngas

Pühapäeva, 5. detsembri hilis­õhtul märkas Kuusalu Soojuse töötaja Tanel Tõnsau korralise kontrollreidi käigus ettevõtte õuele ladustatud hakkpuidukuhilast tõusmas suitsu. Ta teatas päästeametile ja helistas ka Kuusalu Soojuse juhatajale Kalle Küngasele, kes sõitis kohale Viimsist. Kustutama saabusid Loksa ja Kehra päästemeeskonnad.

Kalle Küngas rääkis, et jõudis Kuusallu siis, kui komandod olid alustanud kustutamist: „Põles umbes 5 ruutmeetri suurune pind hakkpuitu garaažidepoolses küljes, kus on ettevõtte territooriumi piirdeaed ja meie ehitatud barjäär. Kui põlengukoht oli lahti kaevatud, selgus, et hõõguvat osa auna sees oli meetri laiuselt paksusega 10 sentimeetrit. Saime appi firmast Kuusalu Veod kaks traktorit, kes öösel lükkasid vallateedel lund. Alar Vilbaste ja Margo Leheroo tulid traktoritega teedelt otse meie juurde, aitasid süttinud hakkpuitu laiali lükata. Siis see kasteti ja lükati uuesti kokku. Mõlemad mehed töötasid esmaspäeva hommikuni. Suur tänu neile abi eest!”

Kalle Küngas hindas esmaspäeva pärastlõunal kahjustatuks umbes 150 kuupmeetrit hakkpuitu. Tema sõnul seda ära ei visata,  tuleb kevadeni kuivatada.

Samas märkis juhataja, et põlengu tegelik ulatus selgub teisipäeval, kui hakatakse kuhja keskosa lahti kaevama ja alles siis saab näha, kui palju võib veel olla põlengukoldeid: „Põlemiskoht on kontrolli all, iga tunni tagant laseme tuletõrjevoolikust sinna peale paari ämbritäie jagu vett.”

Millest tuli alguse sai, ei ole esialgu teada, kuid Kalle Küngas arvas, et tegu oli isesüttimisega: „Kuigi päästekomandode mehed ütlesid, et teoreetiliselt võib hakkpuidu kuhjas põhjustada põlengut ka paar-kolm nädalat tagasi visatud suitsukoni, ei tahaks ma seda uskuda. Kui hakkasime suvel hakkpuitu koguma, siis küsisin Väo elektrijaamast,  kas isesüttimine on võimalik. Väo elektrijaam on meie katlamajast 80 korda võimsam ja ladustab palju suuremaid hakkpuidukoguseid. Vastati, et hakkpuit ei sütti. Kui nüüd uuesti ühendust võtsin, öeldi, et saepuru võib minna põlema. Kuid meil oli koos hakkpuiduga ladustatud ka mõned koormad saepuru, alla ühe protsendi kogumahust.”

Esialgu on kahju suurus seotud täiendavate tööde maksumusega.

Eelmine artikkelVikipalu külas põles alajaam
Järgmine artikkelReedeöine torm jättis paljud külad elektrita ja inimesed lumevangi