Anija, Kuusalu ja Raasiku vald on tulumaksu saanud planeeritult

738

Kõige kehvemalt on laekunud tulumaksu Loksa linnas – kavandatust 17,8 protsenti vähem.

Rahandusministeerium avalikustas möödunud nädala lõpus omavalitsuste maksutulud 2010. aasta 11 kuuga. Paljudes uudistes nimetati sellest tulenevalt Loksa linna Eesti üheks kõige suurema maksulangusega omavalitsuseks. Võrreldi tulumaksu laekumist 2009. ja 2010. aasta novembris, Loksa linnas vähenes tulumaksu kogusumma aastaga 32 protsendi võrra. Ka on saanud mullusest palju vähem maksutulu Jõelähtme vald.

Sõnumitooja uuris, kuidas on meie vallad saanud maksutulu ja kas mõnel pool peab hakkama detsembrikuuga kulutusi kokku hoidma.

Anija valla käesoleva aasta eelarvesse oli üksikisiku tulumaksu planeeritud 37,4 miljonit krooni, sellest on novembri lõpu seisuga laekunud 36,066 miljonit krooni. Valla finantsjuht Maarja Sikut prognoosib, kui samamoodi jätkub, võib kuni 1,5 miljonit laekuda planeeritust rohkem: „Vaba raha on plaanis suunata investeeringuteks, näiteks laste­aedadesse.”

Üllatuslikult on hästi laekunud vee erikasutustasu – seda maksab Tallinna Vesi Soodla ja Kaunissaare veehoidlate vee kasutamise eest. Eelarvesse oli plaanitud 2,56 miljonit krooni, suve lõpuks oli saadud 625 000 krooni rohkem ning tänu sellele kavandati lisaeelarvesse vee-erikasutustasu kasvuks kokku 1,2 miljonit krooni.

Maamaksu suuruseks on eelarvesse kirjutatud 3,3 miljonit krooni, millest praeguseks on saadud 64 000 krooni rohkem.

Kuusalu valla 2010. aasta eelarvesse on 11 kuuga saadud tulumaksu 46,56 miljonit krooni, planeeritud oli aastaks 49,3 miljonit krooni, seega on lootust, et saadakse ligi 1,5 miljonit krooni rohkem.

Finantsist Külli Schmidt kommenteerib, et eelarve laekumised on planeerituga tasakaalus, tulumaksu mõningane ülelaekumine tasandab ressursimaksu ehk kaevandustasuga saamata jäävat summat – seda on saadud 1,1 miljonit krooni vähem.

Maamaksust on tema sõnul plaanitust puudu 5 protsenti ning see peaks laekuma detsembrikuuga.

Raasiku valla tänavusesse eelarvesse on tulumaksu kavandatud 35,3 miljonit krooni, saadud on novembri lõpuks 32,3 miljonit krooni. Finantsist Silvi Raud teeb kokkuvõtte, et seega on laekumine plaanipärane. Ka ressursimaksu ja maamaksu on saadud praeguseks veidi rohkem, kui loodeti.

Aegviidu vallas on tulumaksu saadud samuti plaanitult – eelarvesse kavandati 6,2 miljonit krooni, novembri lõpu seisuga on üle kantud 5,65 miljonit krooni. Ka maamaksu on vald saanud oodatud summa.

Loksa linna eelarvesse oli käesolevaks aastaks planeeritud üksikisiku tulumaksu 21,2 miljonit krooni, tegelik laekumine on 11 kuu seisuga 18,9 miljonit krooni. Kui jätkub sama tendents, võib linn saada pool miljonit krooni vähem. Maa- ja ressursimaksu ning saastetasu on linnale tulnud plaanipäraselt.

Eelmine artikkelVikipalu külas põles alajaam
Järgmine artikkelReedeöine torm jättis paljud külad elektrita ja inimesed lumevangi