Pikaveres avati uus lasteaiarühm

1643

Pikavere lasteaia „Pai-pai“ rühmas käib sellest nädalast 18 kahe- ja kolmeaastast last.

Reedel, 5. oktoobril avati Pikavere lasteaias-algkoolis äsja valminud rühmaruum. Sellest nädalast käib uues „Pai-pai“ rühmas paarkümmend Raasiku valla last, neist enamik Pikavere lähiümbrusest.

Avamispeol tervitasid pooltsadat külalist Pikavere lasteaia-algkooli õpetajad omaloomingulise näidendiga, kehastudes tuntud lastejuttude kangelasteks: Pipiks, Buratinoks, Tipiks ja Täpiks, Väikeseks nõiaks, Karlssoniks ning kolmeks põrsakeseks. Nad sattusid Pikavere mõisa ning hakkasid vanas majas seiklema. Tegelased avastasid suletud ustega ruumi. Kui uks lahti tehti, oli selle taga uus lasteaiarühm – imedemaa, kus muinasjutukangelased muutusid elavateks mänguasjadeks.

„Hea meel, et ehitus ja kõik tellimused said valmis õigeaegselt. Kogu meie kollektiiv andis suure panuse, et maja oleks avamiseks täiesti korras,“ lausus Pikavere lasteaia-algkooli direktor Maiu Plumer.

Uues ruumis hakkavad käima kahe- kuni kolmeaastased lapsed. Maiu Plumer selgitas, et ehkki lasteaias on ette nähtud kaks liitrühma, jagtakse lapsed ikka vanusegruppide järgi. Kõik Pikaveres järjekorras olevad oma valla lapsed said tänu uuele rühmaruumile koha. Järjekorras on veel kuus last naabervaldadest – Anija ja Rae vallast.

„Pai-pai“ rühma lapsi hakkavad õpetama Sirje Kadakas, Ilme Alandi ja abiõpetaja Maris Oll.

Suuruselt teine projekt vallas
Uus rühmaruum ehitati endisesse klassiruumi mõisamaja paremas tiivas esimesel korrusel. Erinevalt teistest ruumidest on sinna paigaldatud ka põrandakütte torustik. Soojustatud on seinu ja aknavahesid.

„Tuleval aastal ühendatakse kogu maja maaküttel põhineva keskküttesüsteemiga. Uue rühmaruumi torustik ootab tuleval aastal saabuvat sooja vett.
2010. aastal valminud rühmaruumi ehitusel seda võimalust ei olnud ning mujale majja tuleb küttekehad paigaldada järgmisel aastal. Eeloleval talvel peame uutes ruumides hakkama saama kuluka elektriküttega, järgmisel tuleb maasoojuspump, mille ehituseks saame KIKist toetust ligikaudu 30 000 eurot,“ kirjeldas direktor.

Rühmaruumis on uus mööbel: köögimööbel, lauad ja toolid, kapid, kokkukäivad voodid. Köögimööbli valmistas Raasiku valla kohalik ettevõte Knolle OÜ, ülejäänu Teritaja OÜ Tallinnast. Praegu tehakse õuealale teine liivakast, kiiged ja kõnniteed, parandatakse trepp.

„Lapsevanemad ning Pikavere-Mallavere Külaseltsi inimesed ehitavad oma vabast ajast ja tahtest. Olen neile selle eest väga tänulik. Pidime tellima ainult materjali, ehitajat ei olnud vaja palgata,“ jutustas Maiu Plumer.

Külaseltsi kaudu leiti ka sponsorid, uuele rühmale hangiti mänguasjad ja õppevahendid.

Raasiku vallavanem Aare Ets ütles, et Pikavere lasteaiarühma avamisega sai lõpule viidud suuruselt teine selleaastane projekt Raasiku vallas. Vaid Raasiku jalgpallistaadion oli investeeringute mõttes suurem.

„Aasta tagasi esitasime projektitaotluse EASi. Kevadest saati on olnud iganädalased ehituskoosolekud Pikaveres, juunis algas ehitus. Lõpptähtaeg venis, sest tuli ette väikeseid ootamatusi nagu ajaloolise tunneli avastamine mõisahoone alt ja sellest tulenevad lisatööd. Kuna rühm pidi tegevust alustama alles oktoobris, siis ei olnud kiiret. Kõige olulisem oli ikka ehituse kvaliteet. Viimane koosolek oli veel möödunud teisipäeval, tervisekaitse käis kontrollimas neljapäeval,“ jutustas vallavanem.

Kokku läks uue rühmaruumi ehitus maksma 75 914 eurot ja sisustus 10 452 eurot. 31 948 eurot tuli EASilt ja 54 419 eurot omaosalusena vallalt. Rühmaruumi ehitas AS Kose Ehitus.

Eelmine artikkelTulekahju kahtlus Sireli tänava majas
Järgmine artikkelKehras on esimene energiasäästlik kortermaja